Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Jak na pevné sexy břicho

Schovaly se vám někam vaše břišní svaly? Tam, kde byste chtěli mít pěkně vyrýsované buchtičky, je jen cosi rosolovitého? Nezbývá, než se pustit do práce a svaly znovu vyrýsovat.

Abyste měli krásně zpevněné svaly na břiše, je čas na tři důležité změny.

Z knedlíků svaly nerostou

První zásadní předpoklad pro obnovu svalů na břiše je, že změníte jídelníček. Dřív, než přijde na řadu lavice na posílení břicha, musíte své svaly pořádně nakrmit, aby měly z čeho růst.

Základní stavební jednotkou pro svaly jsou bílkoviny, takže místo těstovin nebo pizzy vsaďte raději na tvaroh, vejce a kus libového masa.

Bez pohybu to nejde

Hodně lidí si naivně myslí, že se stačí soustředit jen na posilování břicha a brzy budou mít ten svůj vysněný pekáč buchet. Jenže takhle to nefunguje. Cviky zaměřené na zpevnění svalů jsou sice důležité, ale stejně důležitý je i pravidelný pohyb, nejlépe aerobní.

Je těžké začít s pohybem, když jste mu dřív nijak zvlášť nefandili. Abyste dosáhli pravidelnosti, je nejlepší takový pohyb, který vás bude bavit. Nechce se vám denně běhat? Zkuste chodit s hůlkami (nordic walking) nebo třeba pohyb na kolečkách – je jedno jestli zkusíte koloběžku, inline brusle nebo skate, hlavně ať vás to baví a vydržíte.

Mimochodem, i tanec je hodně dobrý aerobní trénink.

Posilujte efektivně

Samotnému posilování břicha byste se měli věnovat 2 – 3 krát týdně, zkušení fitness trenéři radí mít mezi posilovacími tréninky vždy jeden den odpočinku. Rýsování postavy je celkově vhodnější pod dozorem trenéra, který vám jednotlivé cviky přesně vysvětlí, abyste je dělali správně a neublížili si.

Je ale řada lidí, kteří do fitka z nějakého důvodu prostě nemůžou. Jestli patříte mezi ně a myslíte to se svými svaly vážně, měli byste vyzkoušet posilovač břišních svalů inSPORTline Ab Lifter Easy. Nejen že díky němu zpevníte břišní svaly, posílíte i paže, hýždě a stehna, to všechno ale dokážete doma a bez trenéra.

Práce na posílení svalů je dlouhodobá, ale vyplatí se – příští rok už můžete ukazovat své sexy břišáky na pláži i u bazénu.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!