Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Vyběhejte se do letního těla s kvalitní obuví!

Léto se neodvratně blíží a už nyní můžeme leckdy pocítit jeho závan v plné síle. A vy najednou máte pocit, jako byste zaspali v zimní letargii a promarnili všechny šance k tomu, abyste do nastávající sezóny odhalování se vypadali fit. Což takhle zkusit běh? Ačkoliv pro mnohé z nás, kteří holdujeme gaučingu, je tento sport něco jako sprosté slovo, nelze mu upřít mnoho výhod – jedná se o komplexní sport, který formuje celou postavu najednou, a navíc běhat může úplně každý. Stačí jen mít chuť a vyrazit ven. A kromě pořádných bot nepotřebujete nic dalšího – do začátku si vystačíte jen s obyčejným tričkem a kraťasy. Jakou obuv ale pořídit, aby nás v budování lásky k běhu podpořila, nikoliv odradila? Poradíme vám, jak vybrat, aby se vaše nožky i v těch nejtěžších začátcích cítily jako v bavlnce, a na jaké modely se zaměřit, pokud hodláte běhat ve znevýhodněných podmínkách, jako je například asfalt.

Nike – prodyšné stylovky

NikeZnačka Nike se sice v poslední době objevuje ve spojení hlavně s life-stylovým oděvem do města a jinými volnočasovými aktivitami, než je sport, sportem ale přeci jen začínala a stále se posouvá dál v moderních technologiích, kterými své běžecké boty obohacuje, stejně jako v designu, díky němuž se i běhání stává módní záležitostí. Není divu, že je prominentem v obuvním průmyslu a každoročně se tváří značky stávají nejznámější sportovní celebrity, například fotbalista Cristiano Ronaldo, který za jeden match na hřišti naběhá několik kilometrů. Ten ale logicky holduje spíš kopačkám. Pokud s během začínáte, hoďte očkem po modelu Nike Flex 2018 Rn – jako začátečníci budete totiž páchat mnoho běžeckých chyb a polovině z nich se můžete vyvarovat právě s touto špičkovou obuví. Řada Flex 2018 oplývá technologií Flywire; vlákna napojená na tkaničky se stáhnou dle pohybu vaší nohy a tím vytváří ideální kompromis mezi flexibilitou při běhu a pevnou oporou bránící úrazu v podobě vyvrtnutého kotníku. Boty jsou navíc velice lehké a nohu nezatíží, plus nabízí vysokou odpruženost. Pro běžce amatéra se tak jedná o vyvážený koktejl užitečných vlastností, které do začátku podpoří chuť se zlepšovat a rozvíjet.

Adidas – gigant na sportovním poli

Adidas

Stejně jako Nike, i původem německá značka Adidas dobyla svými výrobky svět a její hvězda, či spíše tři proužky, stále září. Důkazem je fakt, že v minulosti se tváří kampaně stal například David Beckham, Mike Tyson a další velká jména sportu. Jako hvězdy se budete při běhání cítit v modelu Ultraboost. Pomineme-li fresh design, který lahodí oku, mix technologií, kterými je tato bota obohacená, z ní dělá Supermana v oblasti tréningových bot. Nabízí perfektní odpružení, pevné obemknutí nohy a ochranu i při běhu po extrémně tvrdém terénu. Máte-li možnost běhat pouze po asfaltce, jsou Ultraboost ideálním řešením.

Asics – běžecký specialista s dostupnými cenami

Asics

Asics je synonymem pro dobyvatele světa sportovců. Dokazuje to i hvězdná kolaborace s Novakem Djokovicem. Asics si stejně jako jiné značky potrpí na estetiku a díky tomu si každý přijde na své – najdete zde vše od divoce barevných kreací po umírněnou klasiku. Co se týče výrobních technologií, Asics se může pyšnit tzv. FlyteFoam, která poskytuje maximální pohodlí, prodyšnost a možnost nosit botu i naboso, aniž by se tvořily puchýře či nežádoucí pot. V zadní části bot se obvykle nachází gelové tlumení, které vaše paty při delším běhu ocení, a třešničkou na dortu jsou vložky EVA uvnitř boty pro podporu kroku. Všechny tyto benefity v sobě ukrývá například model Noosa FF2, který se též pyšní neotřelými barevnými kombinacemi. Asics vám přiroste k srdci i svými dostupnějšími cenami. Některé modely pořídíte velice levně a za málo peněz tak dostanete hodně muziky.

Všechny zmíněné modely a značky můžete nyní porovnávat a objednávat na jednom místě, a to na https://www.eobuv.cz/nike.html.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!