Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

5 rad, jak si uvědomit štěstí…

Možná je to počasím, možná hvězdnou konstelací, ale padla na mě úvahová nálada. Život je tak krátký, proč si ho znepříjemňovat vztekem, hádkami a negativním postojem? Proč se hrbit, když chcete říct něco druhým od srdce, když chcete vyjádřit svojí myšlenku či názor? Každý den se má žít naplno, každý den je stvořen pro lásku a radování se.

Jestli zrovna máte den blbec, nebo jste nabití pozitivní energií, vše záleží jen a jen na vás samotných a na vašem myšlení. Chcete zhubnout? Prosím, začněte a to hned teď a nic neodkládejte. Chce žít zdravě? Ano? Musíte začít, nic nedkládat, zkrátka jak se dnes moderně říká: Neprokrastinujte…

Život je krátký a svůj osud neznáme.  Začněte pozvolna nebo rychleji, ale jděte dotoho…

Sportujte, hýbejte se, najeďte na zdravý životní styl, na zdravé stravování, začněte s malými porcemi jídla na malé talířky, jezte pravidelně, nevynechávejte svačinu ani dopol a ani odpol, najděte si svého správného výživového poradce, který vám porozumí, správně poradí a bude vás motivovat(třeba právě mě:o)!),jeďte do obchodu a kupte –  nebo ještě lépe vypěstujte super zdravé bio potraviny, zeleninu a ovoce, vše co potřebujete k vytvoření skvělého a zdravého jídla, salátu, smoothie.

Ale už nic  proboha neodkládejte!

Napsala jsem článek, který měl být původně určen jen pro mé přátele a mě osobně, ale proč bych ho neuveřejnila pro vás ostatní? Chci ho zkrátka poslat dál…Proč? Protože ho třeba přečte někdo, kdo zrovna potřebuje tyto věty číst, protože se zamyslí a zastaví se ve svém hektickém životě a pokusí se řídit mým článkem: 5 rad, jak si uvědomit štěstí…

A co mě také později docvaklo po napsání článku? Stav naší fyzické schránky a stav duše jde spolu ruku v ruce naším životem! Takže dnes netradičně zamyšlení nad životem a okamžikem prchavého štěstí…

 …5 rad, jak si uvědomit štěstí…

Rada první: Nejde o náhodu…

Uvědomte si naprosto holý fakt, že jste tady, teď a že žijete a vnímáte. Jde o zázrak bytí, přírody, vesmíru, ale rozhodně nejde o náhodu.

Rada druhá: Mžik pochopení…

Každý den je krásný, ať už svítí slunce, prší, fouká vítr, je mráz nebo horko. Každý den je naprosto úžasný a unikátní. Jakmile si tento fakt uvědomíte a připustíte, ocitnete ve velice osvěžujícím a uvolňujícím poznání (možná si tím člověk dokáže cíleně navodit mžik absolutního štěstí-pochopení=poznání)

Rada třetí:Važte si svého života…

Zcela se soustřeďte, podívejte se z okna, vyjděte ven, dívejte se na stromy, přírodu, na zářící teplé slunce, mraky a vnímejte ten přítomný okamžik: “Cítíte tu chvíli? Tu neuvěřitelnost, že existujete? Není to přece jen tak, že dýcháte, že jste se narodili! Važte si svého života! Toto zastavení a soustředění udělejte vždy, když jste na pochybách, pomůže vám to…

Rada čtvrtá:Láska = pozitivní energie, vše zlé rozpouští…

Jen láska má smysl. Láska = pozitivní energie, vše zlé rozpouš. Ano, je velmi, velmi, těžké si toto plně uvědomit. Souznít se svým vědomím. Pokud se však, alespoň na pár minut dokážete zastavit a svojí vnitřní představivostí si vyobrazíte všechny souvislosti, proč být pozitivní =dává to ten nejhlubší smysl. Žijete teď, jste tady a teď. Není nic, co víc si přát. Proč kazit své pozitivní naladění sebe sama negativními myšlenkami?! Nikoliv! Nadechněte zhluboka a vydýchněte uvolněně a řekněte si větu, která mě osobně velmi pomáhá ve vyhrocených chvílích smutku, úzkosti či beznaději, kdy už nevíte kudy kam, kdy jste všechny možnosti vyčerpali: Vždycky to nějak dopadne, ať tak či tak“!… a neřešte nic, uvolní vás to.

Rada pátá: Není nic, co byste nedokázali…

Zkuste se ponořit do myšlenek a opět zaktivujte svojí představivost a podívejte se na sebe a svět láskyplnýma očima. Není nic, co byste nedokázali a není nic, coby vás srazilo na kolena, vše se nějak vyřeší, vše se vším souvisí a tak je to dané.

Rada šestá bonusová:Usmívejte se a bude Vám lépe  

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!