Bezová limonáda s droždím…
Na co se květy černého bezu dají použít?
Tak za prvé jsem ukuchtila skvělou KOSMATICI, návod jak bezovou pochoutku vytvořit máte na facebook stránkách 5kilo.cz, a kdybyste facebook třeba neměli, zde je postup:
KOSMATICE léčivý skvost, téměř zadarmo…
Květy Bezu černého snižují vysoký tlak a pozitivně působí na srdce.
Ingredience a postup:
- květy černého bezu
- vytvořte těstíčko(hladká mouka+2vejce+trocha mléka)smíchejte tak, aby těstíčko bylo akorát, ne moc řídké, ani moc husté…
- olej(olivový nebo slunečnicový)
- květy důkladně operte, ať se nezakousnete do mušky či malého broučka
- stonky zatím ponechte, vykoupejte pořádně v těstíčku, a vložte na rozehřátý olej stonky nahoru, jakmile se květy opečou, stonek ustřihněte, a obraťte a opečte z druhé strany…
Podávejte posypané cukrem a skořicí, nebo zkuste slanou variantu, zakápněte oliv. olejem a třeba s bazalkou.Varianty si můžete různě kombinovat sami upravovat přesně tak, na co máte právě chuť.
Je skvělé tvořit přímo z přírody kolem nás…
No a za druhé jsem se pustila do skvělé, zdravé a hlavně na přípravu neuvěřitelně lehounké limonády.
Receptů na bezovou limonádu je mnoho, ale tento recept je rychlý a nemusíte čekat týden, než si limonáda tzv. sedne. Do 24h si jí můžete užívat doslova plnými doušky.
Recept: Bezová limonáda s droždím…
- 3 litry čisté přefiltrované vody
- 25 dkg cukru krystal
- lžičku rozdrobeného droždí
- 8-10 velkých květů bezu černého
- 4 omyté na plátky nakrájené citróny
- 3 litrovou láhev s víčkem
Pijte bezovou limonádu je skvělá, zdravá, plná vitamínů a pro zdravé srdce jako dělaná.
Zbyly vám květy bezu? Usušte je!
Jaké léčivé účinky má květ černého bezu?
Sušený květ černého bezu se používá při horečce, pomáhá při nemocech z nachlazení a při chorobách dýchacích cest. Teplý čaj můžeme pít při rýmě, kašli a zahlenění plic. Květ bezu obsahuje mimo jiné vitamíny P a C, které zpevňují cévní stěny, proto jej užíváme při nemocech cév, křečových žilách a hemeroidech.
Chladný neslazený čaj popíjíme při žaludečních nevolnostech a křečích, při žaludeční a střevní kolice, dále při menstruačních a neuralgických bolestech a migréně. Vlažný neslazený čaj pijeme po šálcích proti vysokému krevnímu tlaku a při nemocech ledvin či močového měchýře. Zevně můžeme vlažný nálev používat jako kloktadlo při bolestech v krku, chrapotu, začínajícím kašli a při zánětu nebo otoku dásní.