Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Extrakt z grapefruitových jadérek, aneb zázračné přírodní antibiotikum…

Máte rádi grapefruit? Přiznám se, že osobně ho moc nemusím, ale povím vám, že tento hořký „mega pomeranč“ v sobě skrývá, tak obrovské množství vitamínů, že se dá bez nadsázky říci, že jde opravdu o zázračné citrusové ovoce a rozhodně stojí za to si přečíst tento článek, protože potom si grapefruit přímo zamilujete…

 

Vezmeme to hezky od začátku i s příběhem…

Zázračnou sílu grapefruitu, respektive grapefruitových jadérek objevil v roce 1980 Jacob Harich, lékař, fyzik a vášnivý zahrádkář

Všiml si, že vyhozená jadérka od grapefruitu na kompostu, vůbec nehnijí :o)

Začal pátrat a zjistil, že…

Grepové jadérka jsou vynikajícím zdrojem širokého spektra velmi zajímavých látek.

Ve velkém množství obsahují zejména cenné bioflavonoidy – quercetin, hesperidin, rutin, apigenin, campherol, naringenin, dále pak kyselinu kávovou a skořicovou, plus navíc se ještě chlubí zajímavým obsahem některých druhů sterolů (stigmasterol nebo beta-sitosterol.

Tyto látky jsou pro nás zajímavé především tím, že se mají silné antivirové, antimikrobiální a protiplísňové účinky. Obecně se tedy extrakty z grepových jader používají jako velmi účinná přírodní antibiotika, jejichž výhodou je šetrnost ke střevní mikroflóře.

Extrakt z grapefruitových jadérek se komerčně využívá teprve od začátku devadesátých let, jedná se tedy o poměrně nově objevený zázrak.

 

Pro tyto extrakty se v dnešní době běžně používá zažité mezinárodní označení GSE (Grapefruit Seed Extract).

 

Jak konkrétně pomáhá extrakt z grapefruitových jadérek?

 

Zlatý stafylokok …

GSE účinně likviduje zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus), který je proti většině běžně používaných antibiotik imunní!

 

Záněty močových cest…

Velmi oblíbeným se stal GSE při léčbě gynekologických infekcí a zánětů močových cest, za kterými většinou stojí kvasinka Candida albicans, nejrozšířenější původce plísňových onemocnění v moderní společnosti.

 

Kožní mykózy na povrchu těla…

GSE působí na všechna plísňová onemocnění neboli mykózy, způsobená i jinými druhy kvasinek a plísní, jež napadají povrch těla (kůže, vlasy, nehty)

 

Helicobacter pyroli…

Díky obsahu bioflavonoidu naringeninu GSE ochranný vliv na žaludeční sliznici, zabraňuje jejímu poškození, výrazně tak působí proti vzniku žaludečních vředů a pomáhá i při jejich léčbě. Spolehlivě ničí v žaludku přítomnou bakterii Helicobacter pylori.

 

Zatočí i se Salmonelou…

Z bakteriálních kmenů, se kterými si umí GSE poradit, je možné zmínit Salmonella typhi a Shigella dysenteriae (způsobují průjmová střevní onemocnění), Escherichia coli a Klebsiella pneumonie (vyvolávají infekce močových cest), nedávno i tolik skloňovaná Legionella pneumophila (způsobují infekční onemocnění respiračního traktu), Clostridium tetani (původce tetanu).

Olej z jadérek na zevní použití…

Z jadérek grepu se dá vylisovat i olej, který je výborný i na zevní použití. Vyzkoušejte tento grapefruitový olejový zázrak například při léčbě bradavic, oparů jak na rtech, tak je možné použít i na pásový opar.

Jako kloktadlo…

Účinně pomáhá při aftech, zánětech dásní a na zubní kaz.

 

Přírodní antibiotikum…

Extrakt z grapefruitových jadérek je přírodní antibiotikum, a proto nemá žádné vedlejší účinky a nenarušuje v organismu zdraví prospěšnou bakteriální mikroflóru, na rozdíl od běžně užívaných antibiotik. Grapefruitová jadérka mají antioxidační účinky spočívající v zachytávání volných kyslíkových radikálů.

 

V jakém složení se vyrábí?

Běžně se vyrábí v podobě tekutého extraktu v glycerinu nebo sušeného prášku.

Při užívání tohoto doslova zázraku se připravte na extrémně hořkou chuť výrobků, která u silnějších extraktů (jsou dostupné až 60%) je schopna „zlikvidovat“ funkci chuťových buněk i na několik hodin (někteří výrobci tuto nevýhodu potlačují přidáním vitamínu C.

 

 

 Vyzkoušeli jste již zázračné účinky grapefruitových  jadérek? Máte praktické zkušenosti s  tímto novodobým přírodním antibiotikem? Napište nám a podělte se s ostatními čtenáři v naší diskuzi na Facebooku. 

Pokud byste chtěli poradit, jak se dá přírodní cestou pomocí správně navrženého  stravovacího plánu,  zvítězit nad dalšími zdravotními problémy, neváhejte a využijte konzultace, nyní v  akci s Výživovými poradci.

 

 

 

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!