Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Nástrahy All Inclusive?…Víme, jak na ně!

Jak nepřibrat na dovolené s All Inclusive…dilema, že? Nástrahy programu All Inclusiv jsou velmi zrádné, ale nebojte jde to zvládnout! 

Vybrali jste dovolenou, chcete mít servis se vším všudy, a tak jste si místo polopenze dopřáli i tzv. All inclusive : „Vše zahrnuté v ceně“.

Název zní úžasně a lákavě, ale pozor, abyste nepřijeli z dovolené o pár kilo těžší, než když jste odjížděli.

Mnoho z nás právě před dovolenou finišuje s dolaďováním své postavy, a tak by byla velká škoda, díky chaotickému přejídání v rámci hotelového stravovacího systému All inclusive, zahodit po pár dnech pobytu u moře naší snahu a spoustu vynaloženého úsilí věnovaného zdravému životnímu stylu a formování postavy.

Pojďte si přečíst pár tipů, jak na tento zrádný systém All Inclusive vyzrát ke své spokojenosti a necítit se následně provinile z nabraných kil.

Zrádné Švédské stoly a lahodné zákusky…aneb nebuďte, jak utržení ze řetězu:o) 

Stravování v hotelových komplexech je povětšinou typu: „ Švédské stoly“.

Můžete vybrat přesně to, na co máte chuť. A to je právě „Jádro pudla“ – základ zrádnosti Švédských stolů. Chuť máte totiž skoro vždy a stále a především v případě řeckých sladkostí, máte chuť vyzkoušet úplně vše, co vidíte na podnosech.

To vede vždy k nezřízenému přejídání a zbytečné konzumaci sladkostí. Jak vyzrajete na tuto záludnost? Samozřejmě pouze střídmostí, ale i správnou kombinací sladkého a ovoce.

Zkuste na talířek spolu se zákuskem dát i ovoce: broskev, banán, kiwi aj. Ovoce jak známo obsahuje vlákninu a ta pomáhá snižovat váš glykemický index – GI. Cukr obsažený ve sladkosti se bude pomaleji vstřebávat, právě díky přidanému ovoci.

Mimo to, dodáte tělu vitamíny, minerály, enzymy, které jen pouhý zákusek neobsahuje. Bez přidaného ovoce se cukr ze zákusku, uloží hned do podkožního tuku…

Nesmažte se na slunci, ale ani v jídle…

Na dovolené chceme vyzkoušet místní kulinářské speciality. Samozřejmě vyzkoušejte, ale vyhněte se přílohovým smaženým hranolkům.

Dobře přece víte, jak chutnají… Vyvarujte se smaženým řízečkům, a pokud si chcete dát něco smaženého za každou cenu, zkuste třeba kompromis-smažené kolečka kalamárů-chobotničky.

Talíř čerstvé zeleniny…

Ke každému hlavnímu jídlu, v obědu i večeři, přidejte na talíř zeleninu, a to ve větším poměru, než si naberete ostatních bílkovin- maso, sýr, vejce, ryby…

Zelenina zabezpečí, že se živiny a sacharidy budou pomaleji a proto zdravěji ukládat do vašich tukových zásob, a navíc vám v horkých dnech, pomůže díky velkému množství obsahu enzymů i s lepším trávením.

Z dalších příloh vybírejte, rýži, brambory vařené, pečené, kuskus, vařenou zeleninu…

Zálivky si dopřejte bohatě v podobě extra panenského olivového oleje a jablečného octa.

Pitný režim ano, ale bez alkoholu …

Samozřejmostí je pitný režim… vyvarujte se však pití slazených nápojů, džusů, koly a jiných sladkých nápojů.

Upřednostněte čistou vodu s citrónem či limetkou. Alkohol užívejte s mírou a to zejména tvrdý. Program All Inclusice má ve své pestré nabídce spoustu zajímavých, oku i chuťovým pohárkům lahodících drinků, jenže v těchto alkoholových lákadlech je i místní tvrdý alkohol!

Tak na ten si dejte pozor!

Po tvrdém alkoholu se energie ukládá přímo do vašich tukových zásob.

Pokud si chcete přece jen na večerní párty dopřát alkoholový drink, dejte si bílé víno, či sklenici piva. Míchané alkoholické nápoje, jsou sice výborné, ale pokud si chcete váhu udržet, tak je potřeba se těmto lákadlům opravdu vyhnout.

Riziko při konzumaci alkoholu je také to, že si k němu rádi dáme i něco dobrého, takže místo pečiva či večerní pizzy, zvolte například lehkou rybí delikatesu v podobě carpaccia z lososa nebo sýr, či kus libového masa a opět společně se zeleninou.

Jezte pravidelně…

Dodržujte stejné stravovací návyky na dovolené, tak jak jste zvyklí z domova…

Během dne nevynechávejte malé svačiny. V rámci All Inclusive to není nic nemožného, vždy máte po ruce přehršle ovoce, zeleniny a k tomu i bílkoviny v podobě sýru, či bílého jogurtu. Díky tomu se váš metabolismus bude udržovat v „rozjeté“ fázi a bude pak přijatou energii z potravy lépe spalovat.

Neválejte se, sportujte, zablbněte si…

Pokud využíváte hotelovou posilovnu, či si ráno zaběháte při východu slunce, dbejte také na dodržování stravy před a po sportovním výkonu. Do 15 minut po cvičení doplňte stravou sacharidy – banán, jablko, broskev.

Pokud byste nedoplnili sacharidy, budete se cítit více unaveně a to díky nižší hladině cukru a navíc sacharidy jsou v této fázi důležité pro regeneraci svalů.

Za půl hodinky si dejte bílkoviny plus sacharidy s nízkým glykemickým indexem (např. kuskus,bulgur,guinoa,rýže aj.) Pokud byste právě toto pravidlo stravy po cvičení nedodržovali, vaše svalová hmota se bude ztrácet a tuk nikoliv.

Jestliže pravidelně neprovozujete, žádnou sportovní aktivitu, tak se alespoň jednou za den zapojte do animačních programů, hoďte za hlavu stud, stejně vás zde nikdo nezná a zablbněte si s radostí v bazénu!

Uvidíte, jak se skvěle odreagujete a budete mít k tomu i fajn rozesmátou náladu. Určitě vás dobromil z řad rodinných příslušníků při vašem řádění v bazénu rád natočí či vyfotí, ale co? Aspoň budete mít veselou památku na dovolenou:o) …

Budete-li, se řídit těmito jednoduchými pravidly zdravého stravování věřte, že nejenže si na dovolené u moře odpočinete, ale jistě nepřiberete ani při využití hotelového stravovacího systému All inclusive.

 

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!