Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

ODLOŽTE STRACH Z PLASTICKÉ OPERACE A VYBERTE SI SPRÁVNĚ

Ohledně zásahů do vlastního těla jsou lidé stále odvážnější. Zkrášlující zákroky dnes využívají mnozí. Jistou obezřetnost se přece jen vyplatí si zachovat. Jak tedy nenaletět a vybrat si svého plastického chirurga zodpovědně?

Co můžete zjistit sami doma?

Využít můžete veskrze moderní možnosti v podobě internetu. Podívejte se na její webové stránky, co o sobě sama klinika tvrdí. Měla by rozhodně ochotně vyzradit to nejdůležitější, tedy personál, používané technologie a poodhalit i celkové zázemí. Pokud něco skrývá, rozhodně byste měli zbystřit. Dost možná před sebou máte velmi neseriózní pracoviště, které zkrátka má důvod něco tajit.

Přes veškerou snahu a náležitou péči mají všechny zákroky svoje možná rizika. Nejenže byste o nich měli vědět, ale vyplatí se vám o nich už v téhle fázi přemýšlet. Jakmile reálně komplikace přijdou, zpravidla už bývá poměrně pozdě na to je účinně řešit. Proto se zajímejte, jak je to s reoperacemi. Patří sice ke zvyklostem, že jsou již předem zakalkulovány v ceně, nicméně není to úplně striktní pravidlo. Měli byste si tedy tento aspekt otevřeně vyřešit a rozhodně není na škodu si vyžádat to, aby podmínky byly dány dohromady přímo písemně.

Jestliže chcete snížit šanci na to, že jste se dostali do rukou někomu, kdo není schopen svou práci odvádět adekvátně, zkoumejte profesní životopis. Objevuje se v něm atestace a chirurg za sebou má dlouholetou praxi? Pak je tedy skutečným odborníkem na svém místě. V České republice je dnes už přes sto padesát tisíc chirurgů, kteří se v tomto odvětví pohybují a v tak velké konkurenci může být proto pro laika těžké se zorientovat. Co se týče vlastní kliniky, ta musí být držitelem příslušné registrace. Opět platí, že čím více plastických operací má celý tým společně na kontě, tím lépe pro vás.

Jdeme se přesvědčit osobně

Zpravidla už pomocí oficiální prezentace si uděláte představu nejen o jednotlivých zákrocích, ale také o ceně. Podrobnosti je samozřejmě možno si nechat upřesnit při osobní schůzce. Ještě předtím, než ulehnete na operační sál, už budete také naprosto přesně vědět, kolik bude operace stát. To je nutností a nenechte se rozhodně ukolébat konstatováním, že se cenu dozvíte až poté. Takováto předem stanovená suma je závazná a konečná. Nelze ji rozhodně dodatečně o jakékoli položky navyšovat. Jestliže tedy před zákrokem stále nemáte žádné konkrétní informace, mělo by to pro vás být varovným signálem. Seriózní klinika plastické chirurgie si na korektním a otevřeném přístupu vůči svým pacientům zakládá.

Finance ovšem nejsou nejpodstatnější aspekt. A to pro obě strany. Také lékař může od provedení zákroku odstoupit, pokud se vaše představy o výsledku rozejdou. Dnes se většina přiklání k tomu, aby byl výsledek operace pokud možno přirozený. Shodli jste se ve vzájemné představě? Již v tomto bodě můžete potvrdit, že na plastickou operaci přijdete. Každopádně lékař nesmí nic uspěchat a je nepřípustné pacienta nutit. Případně můžete opustit ordinaci a ještě o své volbě doma v klidu přemýšlet. Následně se na kliniku vrátíte a operaci můžete potvrdit. Potom dostanete již konkrétní datum a další pokyny.

Co svým pacientům nabízí centrum estetické medicíny Altos?

Celý tým kliniky plastické chirurgie Altos se pohybuje v plastické chirurgii s úspěchy již desítky let. Řady spokojených klientů jsou toho důkazem. Nejlepším měřítkem kvality práce lékaře nakonec jsou jen a pouze jeho pacienti a jejich důvěra. S tou by samozřejmě neměl hazardovat a je na jeho adekvátně zodpovědném smýšlení, komu se rozhodne zákrok provést a kde od něj ustoupí.

Altos, to je také synonym pro moderně vybavené prostředí, v němž se pacient cítí dobře a zbavuje se obav. Což se snažíme umocnit lidským přístupem, a to po celou dobu, kdy v naší péči budete. To se samozřejmě týká i té pooperační.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!