Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

7 zábavných způsobů, jak zůstat fit bez posilovny

Nechce se vám chodit do posilovny, nebo je to pro vás stereotyp a chcete změnu?

Členství ve fitness centru je skvělá možnost, jak se udržet ve formě, ale rozhodně ne jediná. Existuje obrovské množství cvičení a posilování, které si můžete užívat z pohodlí svého domova, v parku, nebo na zahradě. A nejlepší je, že pomocí těchto cvičení dosáhnete stejně skvělých výsledku a ještě vykouzlí úsměv na tváři!

Tady je 7 zábavných způsobů, jak se udržet fit bez posilovny!

Udělejte si svou vlastní „posilovnu“

Upřímně, kdo z nás nemiluje výzvy? Můžete si jednu takovou dát a začít cvičit doma, nebo venku. Vše co potřebujete, je pár kvalitních bot a trocha prostoru! Můžete si sami vybrat, kde vám to bude nejvíce vyhovovat, nebo střídat místa podle chuti.

Pro začátek můžete zkusit tento okruh: skákací panák, výpady, vysoká kolena, kliky. Začněte se 60 až 90 vteřinami na každý cvik a nezapomeňte na dostatečně dlouhý odpočinek. Sérii opakujte třikrát.

Přidejte se k týmu

Donutit se chodit do posilovny, je někdy hodně náročné, co si budeme povídat. Není proto lepší připojit se k nějakému týmu? Sport je vlastně posilování hrou, spálíte kalorie a ještě se při tom dobře bavíte.

Existuje nespočet možností, kterých můžete využít. Pro muže to může být pravidelný fotbálek s kamarády a pro ženy například volejbal, nebo raději pole dance? 🙂

Pravidelné procházky

Chůze je nejjednodušší způsob, jak se udržet fit, stačí vám dobrá obuv a chodit můžete prakticky kdekoliv. Skvělou možností jsou výlety s rodinou, do kterých můžete zakomponovat jak procházku, tak poznat i nová, zajímavá místa a rozšířit si obzory.

Překážkové běhy

Překážkové běhy, jako Spartan Race, jsou stále populárnější, protože spojují cvičení a běh se zábavou, dobrodružstvím a překonáním sebe sama.

Jak můžete vidět na videu, účastníci překonávají různé druhy překážek, jako lezení na laně, přebrodění potoku a dokonce i skákání přes oheň. Řekněte, není to zajímavý způsob, jak se dostat do formy?

Pěší túry

Túry jsou skvělá možnost, jak spálit kalorie, nadýchat se čerstvého vzduchu a k tomu poznat zajímává místa.

Tak neváhejte, domluvte se s partou přátel, zavažte tenisky a vyrazte! Výhled, příroda a ten skvělý pocit, když dojdete do cíle, je daleko zajímavější, než odpoledne v posilovně.

Využijte slevové a zážitkové portály

Na slevových i zážitkových portálech, jako jsou Slevomat nebo Adrop, najdete spoustu zajímavých možností, jak dostat své tělo do pohybu a užít si spoustu legrace.

Najdete tam vodní lyžování, kondiční trénink na inline bruslích, lekce jógy a velké množství dalších nabídek. Proto se nebojte a vezměte kamarádku, se kterou se zapotíte, pobavíte a budete mít o čem vyprávět!

Přeměňte povinnosti na cvičení

Chcete zabít dvě mouchy jednou ranou? Třeba splnit všechny domácí práce a ještě u toho spálit kalorie?

Klíčem k tomu, abychom přeměnili běžné povinnosti na cvičení, je zaměřovat se na ty, při kterých se pálí nejvíce kalorií. Například luxování nebo vytírání. Abyste měli ten správný postoj, nahoďte sportovní tenisky a pusťte rychlou muziku!

Jak vidíte možností, jak se dostat do formy, nebo si ji udržet, je obrovské množství. Pokud však chcete zformovat postavu, nebo shodit nějaké to přebytečné kilo, pohyb je jen 20% úspěchu. 10% je genetika a celých 70% je strava. Proto doporučujeme, podívat se, jak se dá sestavit jídelníček podle nutriční typologie.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!