Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

7 hollywoodských diet, které nikdy nezkoušejte

Co si budeme povídat, zdravý životní styl je trend poslední doby a Hollywood je místo, které tento trend udává. Většina z nás pozoruje bezchybné postavy hollywoodských hvězd každý den na obrazovkách televizí a titulních stránkách našich oblíbených časopisů.

Zdá se, že každý den vyjde nový druh diety, která je jednodušší, než všechny předešlé a zaručeně funguje. Nebo se tak alespoň prezentuje. V tomto článku vám ukážeme 7 druhů neuvěřitelných hollywoodských diet, které rozhodně nemají vědecky podložené základy a měli byste se jim obloukem vyhnout!

Sušenková dieta

Ano, čtete správně, trendem v Hollywoodu jsou různé druhy tvz. Cookie diets, tedy sušenkových diet. Ať už jsou od jakékoliv firmy, jednoduše slibují, že pojídáním primárně amerických sušenek zhubnete. Samozřejmě se nejedná o klasické sušenky, ale o sušenky s přidaným proteinem.  Dáte si je k snídani, obědu i všem svačinám a na konec se „dojíte“ normální večeří.

Dieta pěti soust (Five-Bite Diet)

Můžete jíst, co chcete, ale jen pět soust. Při této dietě, kterou vyvinul doktor Alwin Lewis, vynecháte snídani a poté jíte pět soust jídla k obědu a dalších pět soust k večeři.

Sníst za celý den pouhých 10 soust jídla je extrém. Tělo doslova hladoví a vliv na psychiku a stres musí být obrovský. Pokud chcete zhubnout přirozeně a bez hladovění, tak se této dietě rozhodně vyhněte.

Dieta na zelné polévce

Toto je babička všech módních diet. Hlavním „trhákem“ této diety je samozřejmě zelná polévka, kterou jíte dvakrát nebo třikrát denně, spolu s dalšími nízkokalorickými jídly, jako jsou banány, nebo odtučněné mléko. V krátkodobém horizontu pomocí této diety opravdu zhubnete.

Tato dieta funguje, protože jíme nízkokalorická jídla s velkým množstvím vlákniny a vody, která nás zasytí. Ale jedná se pouze o krátkodobou dietu. Může způsobovat nadýmání, které je způsobené neustálou konzumací zelí.

Grapefruitová dieta

Všichni víme, že máme jíst ke každému jídlu ovoce, nebo zeleninu. Ale podle této diety bychom měli jíst jen grapefruit, nebo šťávu z něj. A to z toho důvodu, že obsahuje enzymy, které pomáhají s hubnutím!

Propagátoři této diety uvádí, že pokud ji budete dodržovat, shodíte 4 kila za 12 dní.

Podle odborníků díky této dietě opravdu zhubneme, jelikož přijímáme malé množství kalorií. Strava by však měla být pestrá a vyvážená, proto je velmi pravděpodobné, že po ukončení diety nabereme kila zpět.

Spánková dieta

Je to tak, když spíme, tak nejíme. Říká se, že spánkem hubnul už před lety Elvis Presley. Tato dieta jednoduše vede lidi k tomu, aby co nejvíce spali a tím pádem méně jedli. Extrémem je, že lidé začali užívat sedativa, aby spali co nejdéle, třeba i několik dní v kuse. Problém je, že pokud celé dny prospíme, tak nejen hladovíme, ale trpí také naše svaly, kvůli nedostatku pohybu.

Tasemnicová dieta

Nepotřebujeme doktora, aby nám řekl, že přijmutí tasemnice do našeho těla není dobrý nápad. Ale jak se zdá, někteří lidé to přesto dělají. Tato hubnoucí taktika je tu po dekády a využívají ji jen opravdu zoufalí lidé. Tady je, jak to funguje: Sníte vajíčko tasemnice, která pak jí všechno jídlo, které se vám dostane do střev. Když jste spokojeni se svojí váhou, doktor vám předepíše léky, abyste ji dostali z těla ven. Některá vajíčka se však mohou rozšířit i do jiných částí vašeho těla. Jste už teď vystrašeni? Tak to je dobře!

Vatová dieta

Pojídání vaty namočené v pomerančovém džusu se nejspíš zrodilo na Youtube, a jedná se o extrémně nebezpečný způsob, jak potlačit chuť k jídlu. Nejen, že konzumace něčeho, co vlastně ani není jídlo, může ucpat naše střeva, ale vata je často vyrobená z odbarveného, syntetického vlákna.

Jak vidíte, řídit se módou hvězd ze stříbrného plátna není vždy to správné rozhodnutí. Obecně se dá říct, že pomocí některých z výše uvedených diet opravdu shodíte nějaké to přebytečné kilo, ale zaplatíte za to něčím daleko cennějším – svým zdravím. Pokud chcete hubnout přirozeně, bez rizika a s plný bříškem, přijďte k nám na konzultaci v akci. My vám dáme účinné tipy a najdeme společné řešení na míru!


Nedržte diety a radši zhubněte s trvalým efektem. Hubnutí fungující díky znalosti svého těla!

ČTĚTE VÍCE >


 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Štítky