Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Co je to ketodieta a proč se nesnáší s alkoholem?

S blížícím se létem možná i ve vás vzrůstá nervozita. Ještě jste totiž nestihli shodit přebytečné kilogramy, které se na vás nabalily během zimního období. Jestliže chcete zhubnout do plavek, je ten nejvyšší čas vyzkoušet některou z diet. Chce to však najít v sobě sebezapření, abyste hubnout vydrželi. Jednou z možnosti je pustit se do ketodiety.

V čem tkví podstata ketodiety?

Výhodou ketodiety je hlavně to, že nemívá nepříjemný jo-jo efekt, kdy po ukončení hubnutí ihned naberete kilogramy zpátky. Ostatně to je i jejím hlavním cílem. Pokud budete tělu dodávat dostatečné množství bílkovin, přičemž na minimum snížíte příjem sacharidů a tuků, bude ve vašem těle docházet k úbytku podkožního i viscerálního tuku a vy začnete hubnout.

Ketofit: Proteinová jídla pohodlně

Připravit správně proteinově vyvážený pokrm může být v domácích podmínkách poměrně náročné na čas. Naštěstí existují programy na hubnutí, které vám se snižováním vaší hmotnosti pomohou. Jedním z nich je Ketofit, jenž byl speciálně vytvořený pro ženy. Jeho příprava nezabere více než pět minut.

Alkohol jako nepřítel ketodiety

Jestliže to s hubnutím myslíte vážně, omezte raději na minimum příjem alkoholu. Jedná se totiž pouze o prázdné kalorie, které vám hubnutí hodně ztíží. Navíc alkohol zatěžuje játra, která už i bez alkoholu mají dost práce s tím, aby při hubnutí odbourávaly tuky ve vašem těle. Alkohol vám sice na chvíli zvedne náladu, na druhou stranu ale je s jeho konzumací spojena také zvýšená chuť na jídlo.

Zcela nevhodný je při ketodietě tvrdý alkohol namíchaný jako sladký drink. A pak pivo, které je také hodně kalorické. Chcete-li si aspoň kapku alkoholu dopřát, tak volte raději kvalitní suché víno, jež obsahuje minimum cukrů. A ještě lépe uděláte, když si ho dopřejete rozředěné vodou či sodou. Na pravidelnou konzumaci alkoholu při ketodietě však raději zapomeňte.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Štítky