Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Ketodieta je krok správným směrem k postupnému hubnutí bez stresu

Některé statistiky uvádějí, že nadváhou trpí v České republice více než polovina žen a mužů. Dokonce každé páté děvče má svoji hmotnost větší, než je normální. Jedná se o poměrně vysoká čísla, za kterými se schovávají civilizační choroby, jež jdou ruku v ruce s obezitou. Mezi nejčastější nemoci, jimiž obézní lidé trpí, patří hlavně cukrovka druhého typu, vysoký krevní tlak, onemocnění kardiovaskulárního systému.

Dieta a pohyb jsou základem pro snižování hmotnosti 

A přitom by k nápravě obezity stačilo tak málo, a to upravit svoji hmotnost na zdravější číslo. Jenže shodit přebytečné kilogramy je velmi složitým procesem. Nestačí jen upravit jídelníček, ale také do svého denního programu zařadit pravidelný pohyb – třeba rychlou chůzi. Ta je mnohem příjemnější než běh a přitom s její pomocí lze hubnout. Chce to ovšem vytrvat a chodit denně alespoň půl hodiny tak rychle, abyste přitom ještě dokázali zároveň mluvit. 

Jedná se o tak zvaný kardio trénink, který startuje hubnutí. Je třeba však docílit toho, aby se tep minimálně 30 minut pětkrát týdně pohyboval v rozmezí 60 až 70 % maximální tepové frekvence. Ta se vypočítá tak, že od čísla 220 se odečte věk.

Jezte pětkrát denně

Co se jídelníčku týká, není třeba ihned vyhledávat nutričního specialistu, jenž by navrhnul jídelníček na míru. Dnes jsou na trhu k dispozici ketodiety, které patří k úspěšným požíračům přebytečných kilogramů. Proteinová dieta spočívá v podávání pěti jídel denně – snídaně, svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Přitom je nutné dodržovat pitný režim vypitím 1,5 až 2 litrů čisté vody denně.

Pohodlná ketodieta i do krabičky

Nemáte-li čas si každý den vařit, pak ketodieta je spolehlivě k sehnání i v internetových obchodech. Na výběr je přitom spousta možností, jak si svůj jídelníček vhodně a chutně sestavit. Nemusíte jíst denně to samé, protože na výběr je dostatek různých příchutí. Výhodou je, že si svou ketodietu můžete vzít s sebou v plastové krabičce do práce a jen ji ohřát v mikrovlnce.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!