Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Zdá se vám, že tloustnete? BMI kalkulačka vám to řekne

Máte pocit, že se vaše váha zvyšuje nebo snižuje? Je celkem běžné, že se hýbe, jelikož udržet si stále stejnou hodnotu je doslova nadlidský úkol. A tak je možné, že vaše kilogramy mohou letět směrem dolů, ale i směrem nahoru. Že se tak děje, to můžete ihned vidět na váze, na kterou se postavíte. A v danou chvíli mohou přijít obavy. Je daný pohyb váhy ještě v pořádku, nebo je nutné ho řešit? To je otázka, kterou si pokládá každý. Odpověď na ni však přináší BMI index. Jde o takzvaný index tělesné hmotnosti, který vám toho o vaší postavě řekne více než dost.

Jaké hodnoty BMI kalkulačka vyžaduje?

Když chcete zjistit, jak na tom vaše váha je, a to v poměru k vaší aktuální výšce, je vhodné využít nástroj označovaný jako BMI kalkulačka. Nemusíte se samozřejmě bát, že by bylo nutné vše počítat například na kalkulačce, jelikož výpočty proběhnou zcela automaticky. Důležité je pouze zadat potřebné vstupní hodnoty. O jaké se jedná? První hodnotou je vaše váha. Tedy číslo, které vám ukázala vaše váha. Druhou hodnotou je vaše výška. Pokud jste dospělý jedinec, výška se vám nijak nemění a tak se nemusíte obávat toho, že by bylo nutné měření před každým výpočtem. Změříte se jednou a tuto hodnotu používáte dlouhodobě.

Co vám vypočítané BMI řekne?

Jakmile provedete výpočet, zjistíte své dvoumístné číslo, které už vám řekne, jak na tom s vaší váhou jste. Jde o danou hodnotu BMI, tedy index tělesné hmotnosti. Díky němu lze zjistit, že ani několik váhových výkyvů vás nemusí nijak ohrozit, jelikož jste stále v kategorii normální váhy. Potom se může objevit situace, kdy spadnete do kategorie podváhy, nebo naopak nadváhy. Tady už je dobré být na pozoru a zkusit s vahou něco dělat. Kdo svůj Body Mass Index sleduje pravidelně, ten případný nežádoucí pohyb umí zastavit už v počátku. Tomu stačí redukce pár kilo a vše je opět v pořádku.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!