Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Příběhy: Cítím se super a hlavně – líbím se sama sobě

S nějakým kilem navíc jsem bojovala již jako malá. V pubertě přišel zlom, kdy jsem se dostala na nějakých 58kg. Od té doby jsem si váhu, plus mínus dvě kila, držela.

Když jsem se nastěhovala k příteli a začala vařit sama, přišla řada zlozvyků a váha šla pomalinku nenápadně nahoru (ráno bez snídaně, slazené nápoje, sklenička vína k večeři, letní grilování aj…) Čas od času jsem ze špatného svědomí vyzkoušela nějakou tu „zaručenou“ dietu nebo se snažila jíst podle mě „zdravě“. Po chvilkovém úspěchu, kdy šla váha dolů, se dostavoval jo-jo efekt.

Ručička váhy se zastavila na 66,6 kg. Cítila jsem se často unavená a mimo jiné nespokojená se svým vzhledem. Ve svém okolí jsem občas začala slýchat narážky na svůj vzhled. Byl to  jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla vyhledat pomoc výživového poradce.

Svět zdraví Benešov jsem našla náhodou na internetu. První konzultace a přeměření mě utvrdily v tom, že jsem se rozhodla správně. Čekala jsem původně, že výsledky dopadnou lépe. Moje stravovací zlozvyky přinesly buněčnou podvýživu, málo vody v těle, překyselení a samozřejmě tuk.

Konečně jsem pochopila, proč se mi nedařilo úspěšně zhubnout, i když jsem se jednu dobu snažila cvičit i 4x týdně. Paní Ing. Sojková mi vše srozumitelně vysvětlila. Především oceňuji individuální přístup, který vede klienta ke změně životního stylu a stravovacích návyků i do budoucna.

Jdeme na to. První nákupy potravin byly dobrodružné. Kde koupit jakou potravinu? A co to vlastně je? Jídelníček mi opravdu vyhovuje. Rychlá a pestrá jídla, přesně mně na míru. Některé porce mi ze začátku připadaly obrovské. Velice mě překvapilo, že mi nechybí sladké. Jen dostat do těla to správné množství tekutin dalo a občas ještě dává trochu zabrat. Teď už vím, že musím mít vodu stále po ruce.

První kontrola předčila moje očekávání. Váha i centimetry jdou dolů. A tak se dělo i při ostatních kontrolách, což mě ještě více motivovalo dodržovat předepsaný jídelníček. Postupně jsem se naučila i různé alternativy.

Konečně mohu zase nosit oblíbené džíny, které byly uložené hluboko ve skříni.

Je super nakupovat oblečení s vědomím, že to dělám proto, že to co mám ve skříni, je mi velké. A mimo jiné slyšet od okolí, že mi to sluší. Na váze se mi objevuje číslo 60kg a díky úbytku centimetrů se vejdu do oblečení minimálně o jednu velikost menšího.

Velice oceňuji přístup paní Ing. Sojkové i slečny asistentky. Jsou to osoby na správném místě. Vždy milé a usměvavé. Ochotné poradit, vysvětlit vše, co mně nebylo jasné. Moc děkuji za to, že mě naučila přemýšlet o jídle jinak, což mně určitě vydrží i po ukončení programu.

Svět zdraví Benešov mohu vřele doporučit.

Jana Mastná

Chci také změnu jako Jana!

Jana mastná

Jana Mastná

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!