Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Jak na podzim posílit imunitu

S nástupem podzimních mlh a plískanic klesají hodnoty na teploměru, ale i naše nálada k bodu mrazu. Podzimní deprese, spousta věcí k zařízení před koncem roku, plná hlava zařizovaní na Vánoce. Občas se nestihneme ani najíst. A cvičit půjdeme zase vlastně až d pondělí. Kolega ráno v práci kýchal a nás teď navečer začíná škrábat v krku… Co s tím?

Jak můžete zlepšit a nastartovat váš imunitní systém? Náš imunitní systém dělá pozoruhodnou práci, když vás chrání před mikroorganismy způsobujícími onemocnění. Je možné do tohoto procesu zasáhnout a posílit imunitu našeho organismu? Co když vylepšíte svůj jídelníček? Vezmete si určité vitamíny nebo bylinné přípravky

Myšlenka na posílení imunity je lákavá, ale není to tak jednoduché. Vše je již zahrnuto v názvu – systém. Je to systém ne jediná součástka. Pro správnou funkci vyžaduje rovnováhu a harmonii. Do změny celého systému je třeba zahrnout změnu stravy, pitného režimu, přidat cvičení, pohyb na čerstvém vzduchu, spousty ovoce a zeleniny, potravinové doplňky a také se naučit vyhýbat stresu. 

Dodržování obecných zásad zdraví je jediným nejlepším krokem k přirozenému udržení silného a zdravého imunitního systému.

Strava a váš imunitní systém

Lékaři zjistili, že bojová armáda našeho imunitního systému má svou strategickou základnu v našem břiše. Technicky vzato, zdravá střeva, zdravé tělo. Jak posílit mikrobiom našeho zažívacího traktu? Užívejte probiotika a probiotika. To je celkem jednoduché opatření. Stačí užívat zakysané mléčné výrobky, kvašené produkty, a jako nejjednodušší způsob se jeví dodat tělu laktobacily z lékárny. 

Různé nedostatky mikroživin: například deficity zinku, selenu, železa, mědi, kyseliny listové a vitamínů A, B6, C a E – mění schopnost našeho těla včas reagovat proti bacilům. Pokud máte podezření, že vaše strava nezajišťuje všechny vaše potřeby v oblasti stopových prvků, například nejíte zeleninu, nebo maso, dopřejte si doplňky ve formě multivitamínů, či multiminerálů.

Stres a imunitní funkce

Naše zdravý je úzce propojený vztah mysli a těla. S účinky emočního stresu souvisí celá řada nemocí, včetně žaludečních vředů, kopřivky, a dokonce i srdečních chorob. V dnešní hektické době se stresu plně vyhnout nedá. Je na nás, abychom se naučili se stresem pracovat, relaxovat, meditovat, občas být offline, zajít do přírody. Pokud vás přemíra stresu nenechá vyspat, zkuste doplnit vašemu tělu hořčík, či různé bylinkové směsi na uklidnění a lepší spánek. Nedostatek spánku je jedna z top věcí, která zhoršuje naši imunitu. 

Cvičení: Dobré nebo špatné pro imunitu?

Dobrá fyzická kondice nám minimálně pomůže lépe odolávat stresu. Člověk, který utrpěl vážné zranění, či podstoupil náročnou operaci a před ní měl dobrou kondici se bude lépe regenerovat a jeho rekonvalescence může být i o několik týdnů kratší než u ostatních pacientů. Pokud nejste zvyklí cvičit, nemusíte to zezačátku přehánět, stačí půlhodinová procházka denně a po týdnu již lze pozorovat značné rozdíly, nebudete se zadýchávat do schodů, budete mít lepší náladu a budete mít více energie. 

Co když úprava životního stylu nestačí?

Pak je třeba sáhnout po potravinových doplňcích, či lécích na podporu imunity. Léky na opravdu poškozenou imunitu vám může předepsat váš imunulog, ale to je mnohdy léčba na několik let. A takovým opravdu velkým zdravotním problémům je třeba předcházet. Již při nepatrných náznacích toho, že se v našem těle něco děje, je třeba zareagovat. V každé lékárně vám erudovaný personál poradí výživové doplňky vhodné na váš zdravotní problém. Ať už jsou to probiotika, lyzáty, bylinné výtažky – například z echinacey, aceroly, hlívy… V dnešní době jsou velmi oblíbené i systémové tzv. zelené potraviny. Ječmen, chlorela, spirulina, na pročištění trávicího traktu je skvělá křemelina

Pokud vás trápí dlouhodobé zdravotní problémy a lékaři si s vámi takzvaně nevědí rady, či vás operace a po ní rekonvalescence, je třeba tělu dodat enzymy (bílkoviny, které řídí biochemické procesy v těle), díky kterým urychluje průběh léčby zánětů, zmenšuje jejich následky a do jisté míry pomáhá rozpouštět i krevní sraženiny. Protože právě enzymy určují povahu i rychlost chemických reakcí v těle a řídí většinu biochemických procesů v lidském organismu. Krevní výrony a otoky se díky enzymům lépe vstřebávají, a tím je usnadněno jejich hojení a zmírnění bolesti. Wobenzym je registrovaný léčivý přípravek, který má díky vysokému obsahu enzymů schopnost ovlivňovat imunitu a usnadňovat hojení zánětů, bolesti a otoků. 

Wobenzym

Pokud svému tělu na podzim pomůžete vytvořit silný imunitní štít, budete připraveni, až se zima zeptá. Užijte si Vánoce, lyžovačky a stavění sněhuláků venku s přáteli, a ne s kapesníkem u nosu.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!