Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Ovoce a zelenina = základní kámen zdravého jídelníčku

Ze všech stran slyšíme, že u nás roste nejen procento lidí trpících obezitou, ale také se výrazně zvyšuje počet dětí, jež odmítají jíst ovoce a stejně tak zeleninu. Přitom právě tyto dva dary přírody patří mezi hlavní složky vyváženého jídelníčku a jsou nedílnou součástí stravovacího plánu při redukci. O mnohých druzích ovoce a zeleniny se dokonce hovoří jako o superpotravinách, které obsahují cenné látky a zdraví prospěšné složky. Víte, jaké druhy ovoce můžete právě teď ochutnat?

Pěstujte návyk od útlého dětství

Již od prvních měsíců života se vyplatí dítě zvykat na ovoce a zeleninu, protože v budoucnu nebude některé méně chutné druhy plodů odmítat. Známe to všichni, když na talíři zůstane přílohová zelenina, zatímco maso či brambory okamžitě sníme. Tomu předejdete pouze tak, že dítěti budete vštěpovat zeleninu pravidelně, nejlépe několikrát v týdnu, v pozdějším věku prakticky denně. Stejně tak ovoce nesmí chybět v jídelníčku. Díky sladké chuti s ním můžete dochucovat dětské pokrmy anebo po ovoci sáhnout v momentě, kdy vás přepadne chuť na sladkosti. Ovoce a zelenina nabízí široké využití v teplé i studené kuchyni, v létě je využijete ke grilování a většině druhů nevadí ani zmražení.

Chcete-li podpořit zdravý vývoj svého dítěte, popřípadě vylepšit svůj stravovací plán, pořiďte si kvalitní a prověřené plody prémiové kvality. Na trhu najdete lídry v oblasti velkoobchodního prodeje ovoce, zeleniny, bylinek, hub i exotických produktů, s nimiž poznáte nové chutě a okořeníte své pokrmy. Přitom všechno zůstává čerstvé a připravené pro vaše mlsné jazýčky.

Řiďte se obecnými pravidly

Sestavit jídelníček nemusí nutně stát obrovské peníze. Stačí dbát na léta prověřené rady a těšit se z nové energie. Ovoce konzumujte především sezónní a nejlépe v dopoledních hodinách. I přesto, že patří ovoce mezi zdravé složky potravy, obsahuje spoustu cukru, vlákniny, a proto se skvěle hodí jako dopolední svačina. Odpoledne si naložte pořádnou porci zeleniny, ať už syrové, grilované či dělané na páře s máslem a uvidíte, jak skvěle si pochutnáte! Široký sortiment sezónního i exotického ovoce a zeleniny vám umožňuje výrobu oblíbených smoothie, které v létě osvěží a v zimě pořádně nakopnou.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Štítky