Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Pozitivní účinky kustovnice čínské

Nenápadně vyhlížející asijský keřík kustovnice čínské má obvykle bohatou úrodu malých červených bobulí. Goji je dalším názvem pro velmi výživné plody s obsahem mnoha minerálů, vitamínů a jiných látek prospěšných lidskému organismu.

Goji v tradiční čínské medicíně

Ovoce radosti nebo plod dlouhověkosti – tyto názvy se spojují s kustovnicí čínskou již mnoho let. Čínská medicína používá goji jako potravinový doplněk dlouhá staletí. Goji vyhledávají jak starší lidé, tak mladí. Kdo by nechtěl žít dlouho? Tajemství dlouhověkosti prý odhalíte celoročním pitím čaje z kustovnice. O prodloužení věku se dá jistě diskutovat, ale není pochyb, že vám mohou být plody zdravotně prospěšné díky svým obsaženým látkám.

Kustovnice čínská pozitivně ovlivní lidské zdraví

Sušené plody kustovnice čínské se přirovnávají k šípkům, ale mají sladší chuť. Sehnat se dají v různých odstínech oranžové až červené barvy. Kustovnice čínská se vyznačuje silnými antioxidačními vlastnostmi, protože obsahuje physalien. Nechybí zde ani betain se schopností chránit tkáně a buňky před dehydratací. Imunologicky aktivní polysacharidy jsou schopné odstraňovat volné radikály, čímž se posiluje imunita, zpomaluje se stárnoucí proces a rovněž jde o pomoc při zabránění poškození buněk. K dalším léčivým účinkům patří posílení jater, ledvin a srdce, snížení krevního tlaku, redukce cukru a tuku v krvi, vylepšení střevní činnosti a podpora trávení.

Goji užívejte s mírou

Nic by se nemělo přehánět, to se týká i konzumace kustovnice. Doporučuje se nepřekračovat 10 g sušených plodů denně a u šťávy záleží na koncentraci výrobku. Přidávejte si je do jogurtů, do salátů, do směsí s cereáliemi apod. Doma si můžete připravit chutný čaj. Stačí povařit asi 10 g plodů pět až deset minut v 500 ml vody. Odvar se pije nalačno (dvě dávky) společně s plody.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!