Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Připravte si chutný čerstvý džus

Zelenina a ovoce se neodmyslitelně spojují se zdravým životním stylem. Do těla dostanete hodnotné živiny v podobě enzymů, vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Nechybí ani rychle využitelná energie z jednoduchých cukrů. Nebaví vás stále chroupat, kousat, krájet? Zkuste odšťavňovače pro přípravu lahodných freshů.

Odšťavňování je moderní

Čerstvé šťávy patří k hojně vyhledávaným produktům. Čerstvost v tomto případě znamená, že půjde o džus připravený a zkonzumovaný do dvaceti minut. Ani specializované obchody nedovedou tento čas dodržet. Vitamíny a enzymy s každou další minutou vyprchávají ze zpracovaných plodů kvůli oxidaci. Naštěstí se dají pořídit různé ruční, šnekové nebo odstředivé odšťavňovače. Díky kuchyňským pomocníkům zabere výroba minimum času. Bez zaváhání zpracovávejte veškeré ovocné a zeleninové druhy. Okurka a mrkev osvěží. Citrusy v kyselejším stavu podle potřeby doslaďte medem nebo jinými sladidly. Jablka kombinujte s čímkoliv vás napadne – působí neutrálně.

Detoxikace organismu snadno a rychle

Na kvalitě přístrojů záleží! Na Goorganic.cz pečlivě vybírají nabízený sortiment tak, aby se zachovala čistota potravin. Pročištění těla od toxinů dodá novou energii a vylepší zdravotní stav. Spěcháte? Zkuste šnekové odšťavňovače, kam se vkládají extra velké kusy a nezdržuje vás žádné nadbytečné krájení. Lisování probíhá pomalu za použití vysokého tlaku, čímž se surovina dobře vymačká.

Příprava džusů se pojí s použitím většího počtu kousků, než byste dokázali sníst v nezpracovaném stavu. Množství hlídejte hlavně u malých dětí. Doporučuje se vymačkat pouze jeden středně velký kus bez přidání cukru. Dvouhřídelové odšťavňovače umožňují připravit také přesnídávky a pyré.

Konzumaci džusů však nijak nepřehánějte. I zde platí staré známé – všeho s mírou. Zdravému dospělému člověku postačí jedna sklenka denně.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!