Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

10 zdravotních důvodů, proč mít více sexu aneb zdravé milování

Dnes večer bude rušno!

Pokud hledáte argumenty, jak přesvědčit partnera, či partnerku, abyste to v ložnici pořádně roztočili, vědecké studie vám hrají do karet. A my vám záda kryjeme také. Sestavili jsme žebříček nejdůležitějších studií, které potvrzují, že milování je lék. Kromě obvyklých důvodů, proč mít sex (láska, potěšení, dělání dětí), věda dokazuje, že existuje řada důvodů, které prospívají našemu zdraví! Takže až se vás příště partner zeptá: „Dneska by to šlo?“, můžete odpovědět: „Ano! A to ze spousty důvodů!“.

1. Sexem se pálí kalorie

Ano, milování se počítá jako cvičení a zcela některé pozice určitě překonají v náročnosti posilovnu nebo třeba lekci jógy! Podle toho, jak často si trénink dopřejete, sex posiluje svaly, zvyšuje srdeční tep a zapřáhne celé vaše tělo. Podle americké studie z roku 2013 spálí muž při sexu 101 kalorií a žena 69. Nezdá se to jako velké číslo, nicméně v této studii trval sex v průměru 25 minut (od předehry k vyvrcholení). Můžete si protáhnout předehru erotickou masáží s olejem nebo vyzkoušet náročnější polohy a spálíte tuků, no jéje!

2. Sex pomáhá se spánkem

Trápí vás nespavost ze stresu? Po orgasmu začne tělo produkovat relaxační hormon, kterému se říká prolaktin. Pokud se tedy cítíte večer odpočatí, mít sex a dosáhnout orgasmu vám může pomoci usnout rychleji, než obvykle.

3. Sex snižuje krevní tlak a odbourává stres

V roce 2005 byli dobrovolníci ve Skotsku vyzváni, aby si zaznamenávali svou sexuální aktivitu, a poté byli vystaveni úkolům, jako mluvení před lidmi či počítání náročných matematických úloh. Ti, kteří měli v období studie sex, měli menší výkyvy krevního tlaku a zregenerovali rychleji, než Ti, kteří sex neměli. (Tato studie bere v potaz jen klasický sex, masturbace, či jiné sexuální aktivity, nemusí mít stejný efekt.)

Studie odhaluje dvě důležité výhody pravidelného sexu – stabilnější krevní tlak a lepší zvládání stresu. Dokonce se prokázalo, že sex nejen stres odbourává, ale také se s ním, díky milování, dokážeme efektivněji vypořádat.

4. Sex posiluje vaše srdce

Pravidelný sex posiluje celý kardiovaskulární systém. Britská studie prokázala, že lidé, kteří měli sex minimálně dvakrát týdně, umírali méně na srdeční příhody, než lidé, kteří ho měli méně než jednou za měsíc.

5. Sex vás může ochránit proti rakovině

Některé studie prohlašují, že muž, který pravidelně ejakuluje, snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty, ačkoliv rozdíl byl velmi malý.

Prokazatelnější výhody má sex na prevenci rakoviny prsu. Podle francouzské studie mají ženy, které se milují alespoň jednou za měsíc, menší riziko výskytu rakoviny prsu, než ty, které tak nečiní. A přestože se rakovina prsu vyskytuje u mužů jen velmi vzácně, muži, kteří mají orgasmus méně, než šestkrát za měsíc, mají zvýšené riziko výskytu toho druhy rakoviny ve srovnání s těmi, kteří ho mají.

6. Sex podporuje imunitu

Pravidelné týdenní hrátky stimulují imunitní systém a zlepšují odolnost proti nachlazení. Na univerzitě ve Wilkes-Barre, nechali vyplnit své studenty dotazník o jejich sexuálním životě. Poté provedli testy na množství Imunoglobulinu A (IgA), tedy protilátce, která pomáhá v boji proti virům. Podle výsledků mají studenti, kteří jsou sexuálně aktivní jednou, či dvakrát týdně o 30% více IgA, než ti, kteří mají sex méně často.

7. Sex ulevuje od bolesti

Ženy se často vyhýbají sexu kvůli bolestem hlavy. Paradox ovšem je, že podle průzkumu se 60 ze 100 žen, zbavilo pomocí sexu právě bolesti hlavy, ať už částečně, či úplně.

Endorfin, který se uvolňuje při orgasmu, stejně jako zrychlení krevního oběhu v genitální oblasti, pravděpodobně hrají roli v boji proti bolesti. Pokud si tedy potřebujete ulevit od bolesti, zkuste vyzkoušet něco lepšího než ibuprofen.

8. Sex může prodloužit váš život

Několik studií prokázala souvislost mezi aktivním sexuálním životem a dlouhověkostí. Zejména pak studie z Duke University, která probíhala od roku 1955 do roku 1980. Výzkumy objevily spojení mezi častějším milování a delším životem, jak u mužů, tak i u žen, u kterých byl prožitek z pohlavního aktu tím nejpodstatnějším faktorem.

9.Díky sexu jsme chytřejší

Studie z Princetonské univerzity odhalila, že se krysám, které měli sex častěji, posílilo neuronové spojení v hipokamupusu, klíčové části mozku pro učení a paměť. Jeden z autorů řekl: „Víme, že se při sexu uvolňují chemické látky, které aktivují určité části mozku, proto dává smysl, že tato akce probíhá i u lidí. V jistých ohledech, tedy můžete být díky sexu chytřejší!“. Proto také například Peruánská léčivka Maca výrazně podporuje mozkovou činnost a zároveň stimuluje sexuální funkce. Zřejmě nebude náhoda, že si nejchytřejší živočišné druhy dopřávají sex nejen pro reprodukci, ale i pro potěšení. A ano, vy patříte mezi nejchytřejší živočišný druh na planetě :).

10. Díky sexu budete mít chuť na více sexu!

Zdá se to nelogické, ale sex opravdu zvyšuje libido. Jinými, čím více sexu máte, tím více ho chcete. Dokonce, pokud po sexu obvykle nijak zvlášť netoužíte, může ve vás probudit touhu právě po pohlavním styku. A po tom, co jsme se dozvěděli, jak je nám sex prospěšný, proč to nedělat více a častěji?

Chuť na sex není jen o sexu

A rozhodně bychom neměli čekat s výzvou k akci,  jen na naší drahou polovičku a pak se divit, že se nám tohoto zázračného léku nedostává. Třeba pivní pupík totiž ženské libido nezvedne a na to žádná studie ani snad nemusí být. Proto se nebojme přiložit ruku k dílu a před létem trochu vyrýsovat svou postavu podle nutriční typologie a vzorového jídelníčku zdarma!


Upravte svůj jídelníček a vytvarujte rychle postavu. Hubnutí s plným bříškem a bez hladovění!

ČTĚTE více >


 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!