Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Voda s citronem: 12 důvodů, proč ji pít každý den

Jak nejlépe začít den a ještě k tomu pozitivně prospět našemu organismu? Je vědecky prokázané, že lidé, kteří pravidelně pijí šťávu z citronu, mají silnější imunitní systém a jsou odolnější vůči infekcím a nemocem. Pokud navíc trpíte nadváhou nebo obezitou, může být pouhá jedna sklenice teplé vody s citronem denně, skvělým pomocníkem na cestě za štíhlejší postavou.

Teplá voda s citronem slouží jako dokonalý nápoj ihned po probuzení, doplní tekutiny ztracené během noci, nastartuje trávicí sytém, zajistí správnou funkci střeva a sníží riziko vzniku zácpy.

Voda s citronem je pro náš organismus prospěšná zejména tím, že vyplavuje z těla škodlivé toxiny.

Výživová hodnota citronů

Jedna sklenice citronové šťávy obsahuje méně než 25 kalorií. Citrony jsou bohatým zdrojem nutričních látek, jako je vápník, draslík, vitamín C, pektin a ve stopovém množství obsahují také železo a vitamín A. Ve 100 gramech citronů se nachází 2\3 doporučené denní dávky vitamínu C. Citrony mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti, vyrovnávají přirozené pH v těle a jsou účinným pomocníkem při hubnutí a detoxikaci organismu.

Citrony jsou známé především pro své léčebné vlastnosti, pomáhají posilovat náš imunitní systém, chrání nás před působením celé řady infekcí a čistí naši krev a organismus od odpadních látek. Jsou také skvělým antiseptickým prostředkem a díky vysokému obsahu draslíku příznivě působí při srdečních onemocněních.

Tady jsou důvody, proč by sklenice vody s citronem neměla chybět ani ve vašem ranním rituálu!

12 zdravotních důvodů, proč pít vodu s citronem

 1. Citron je vynikajícím zdrojem vitaminu C, který chrání naše tělo před nedostatky imunitního systému. Kyselina askorbová navíc podporuje lepší vstřebatelnost železa, má protizánětlivé a antioxidační účinky a působí v prevenci onemocnění srdce a cév.

 

 1. Citron obsahuje pektin, druh vlákniny, který je velmi prospěšný pro zdraví tlustého střeva a zároveň slouží jako silný antibakteriální prostředek.

 

 1. Vyrovnává hladinu pH v těle. Citron ačkoli je na chuť kyselý, má zásadotvorný charakter, díky kterému zabraňuje překyselení organismu a tím nás chrání před vznikem mnoha onemocnění.

 

 1. Je skvělým pomocníkem při hubnutí. Obsahuje vlákninu pektin, díky které pomáhá překonávat pocit hladu.

 

 1. Detoxikuje organismus. Citronová šťáva má močopudné vlastnosti, které napomáhají k vylučování vody společně s toxiny.

 

 1. Pomáhá při bolestech a zánětech kloubů. Díky obsahu vitaminu C, který má protizánětlivé vlastnosti, napomáhá vyplavovat kyselinu močovou z těla.

 

 1. Posiluje játra. Kyselina citronová stimuluje produkci enzymů, které pozitivně ovlivňují činnost jater.

 

 1. Pozitivně přispívá ke zdravému vzhledu pleti a zabraňuje tvorbě akné a vrásek. Vitamin C je silným antioxidantem, který pomáhá v boji proti stárnutí pokožky.

 

 1. Je výborným zdrojem kyseliny citronové, draslíku, vápníku, fosforu a hořčíku. Vysoký obsah draslíku pomáhá vyživovat mozek a nervové buňky. Pomáhá také udržovat zdravé oči a příznivě působí při očních problémech.

 

 1. Pomáhá zabránit přemnožení patogenních bakterií, které způsobují infekce a nemoci.

 

 1. Pouhá jedna sklenice koncertované citronové šťávy ulevuje od bolesti pálení žáhy.

 

 1. Teplá voda s citronem napomáhá k odplavování toxinů z těla.

O účincích citronové šťávy už není pochyb. Pravidelné užívání prospěje nejen našemu zdraví, ale uleví současně i naší peněžence, jelikož se jedná o velmi levnou, ale za to efektivní, zdraví prospěšnou proceduru.

Naše doporučení: Začněte každý den ráno ihned po probuzení jednou sklenicí teplé vody s citronem a již za několik dní poznáte rozdíl. Budete se cítit lehčí, svěží a krásnější. Pokud si navíc z této činnosti uděláte rutinu, máte jisté, že vám za to vaše zdraví mnohonásobně poděkuje.

Přečtěte si také článek o 8 superpotravinách, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!