Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Crossfit jako způsob funkčního tréninku

Crossfit cvičení v sobě obsahuje prvky gymnastiky, dynamické rychlosti a rozvíjení síly. Po pravidelném trénování se vám zvýší výdrž, rovnováha, přesnost a celkově vylepšíte koordinaci. 

Crossfit je určen pro každého

Crossfit cvičení vyhovuje začátečníkům i trénovaným osobám. Vždy záleží na zvolení správné sestavy. Náročnost cviků a váhy se přizpůsobí vaší momentální kondici. Tento druh cvičení se rozděluje na tři části, kde se začíná rozcvičkou, pokračuje se silovou částí a poté následuje samostatný workout. Začátečníci se budou věnovat nejprve dřepům, klikům a přítahům. Později se naučí základní cviky s osou a kettlebellem, zapracuje se na mobilitě a nevyhnou se základům gymnastiky. Tréninky se nikdy neopakují, stále se mění. Na lekce většinou chodí více osob, čímž se vytvoří skupinka, kde každý dostane takový úkol, aby se zvládl za podobný čas. Cílem je prakticky natrénovat všechno, a to s předepsaným počtem opakování. 

Vybavení posilovny na Crossfit zahrnuje pouze konstrukci, jež se skládá z věží a žebříků, které spojují jednotlivé věže. Celá konstrukce může mít různou délku, aby se vešla do připraveného prostoru. Počítejte také s místem na doplňky, tedy na bedny, švihadla, lana, kettlebelly, osy s kotouči apod. 

Vybavení fitness typizovanými stroji

Vaše fitness centrum možná potřebuje jen některé typy strojů, ale existují také zájemci o vybavení celé posilovny. S tímto záměrem vám pomůže česká rodinná firma Grün Sport, která se zaměřuje na typizované stroje do posilovny, ale i modely na míru. 

Na webových stránkách www.grunsport.cz si můžete vybrat například multifunkční sestavu Cross věž s hrazdou a hřebeny, která je variabilní. Výška, zalomení a sklon žebříků se dá změnit. Pro věž lze vyrobit kloubový držák, aby šlo provádět mrtvý tah s osou, či konstrukci na odkládání kotoučů.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!