Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

5 jednoduchých jídel, které spolehlivě zaženou chuť na sladké

Doplňovat cukry je naprostá nutnost, aby dobře fungoval náš mozek a měli jsme dostatek energie na každý den. Když nás „přepadnou“ chutě, většina z nás sáhne po nějaké dobrotě, jako je čokoláda, tyčinka, nebo bonbóny, které obsahují velké množství přidaného cukru a dalších nezdravých látek, které našemu tělu nesvědčí. Zhřešit se však dá i zdravě a bez výčitek, podívejte se na 5 rychlých dobrot, které spolehlivě zaženou chuť na sladké.

Datle

První skvělou náhradou tradičních sladkostí jsou datle. Datle obsahují velké množství sacharidů, takže po nich můžeme sáhnout i ve chvíli, kdy potřebujeme rychle dobít energii.

Mimo sacharidy najdeme v datlích také draslík, železo a vitamíny B1 a B2. Dají se jíst samotné, přidávat do ovocných salátů, nebo koktejlů.

U nás jsou k dostání především v sušené podobě, ale dají se koupit i živé. Pokud budete kupovat datle sušené, dejte si pozor na jejich kvalitu a volte raději BIO výrobek. Klasické ovoce se suší v blízkosti cest, ze kterých do něj nafouká vítr a projíždějící auta velké množství písku a jiných nečistot.

Pokud jste z Prahy, můžete si zajít na Národní třídu do ulice Spálená 15, kde se nachází obchůdek, ve kterém můžete koupit živé datle i jiné skvělé výrobky za super ceny.

Podívejte se na toto video

Fíky

Další z možností, jak nahradit nezdravé mlsky, jsou fíky. Podobně jako datle je u nás seženeme nejčastěji v sušené podobě.

Fíky jsou výbornou „zbraní“ proti únavě a zlepšují soustředěnost. Obsahují také velké množství vlákniny, která má pozitivní vliv na naše trávení. A tou nejlepší zprávou je, že pomáhají při redukci hmotnosti!

Dají se pořídit, stejně jako datle, v každém obchodě, či e-shopu se zdravou výživou. Výhodou datlí a fíků je, že je můžete mít neustále při sobě a být tak připravení na zákeřnou mlsnou.

Bílý jogurt s ovocem a medem

Pokud nejste fanoušky sušeného ovoce, můžete vsadit na klasiku. Bílý jogurt je dobrou volbou a dá se kombinovat s různými druhy ovoce, ořechů a osladit medem. Můžete ho také s ovocem rozmixovat a pochutnat si na jogurtovém koktejlu.

Bílý jogurt obsahuje probiotické kultury, a proto je velmi prospěšný pro naše zažívání. Je to dobrý zdroj bílkovin a v kombinaci s ovocem se jedná o ideální snídani, či svačinu, která nás na dlouhou dobu zasytí.

Hořká čokoláda

Asi nejznámější náhradou sladkostí je hořká čokoláda. Na rozdíl od mléčné je známá jako super potravina, tedy potravina s velkým obsahem zdraví prospěšných látek.

Hořká čokoláda je velmi účinný antioxidant, skvělý zdroj hořčíku a obsahuje tryptofan, jehož přeměnou vzniká serotonin, což je hormon dobré nálady.

Milovníci čokolády určitě ocení, že se odborníci shodli na tom, že má hořká čokoláda protizánětlivé účinky, posiluje imunitu, dezinfikuje dutinu ústní a vyvolává pocit štěstí, klidu a zamilovanosti.

Při výběru si dávejte pozor množství kakaa, které čokoláda obsahuje. Čím vyšší procento, tím lépe, nejlepší je vyhledávat čokolády s obsahem minimálně 80% kakaa.

Raw tyčinka

Už jste slyšeli o živé stravě, neboli raw food? Jedná se o konzumaci ovoce, zeleniny, oříšků a semínek, které nesmí být upravované při teplotě vyšší než 42 stupňů. I když se to může zdát omezující, v živé zdravě najdeme celou řadu neuvěřitelně chutných a zdravých dezertů.

Jedním z nich jsou raw tyčinky, které jsou k dostání v prodejnách se zdravou výživou (např. lifefood) a jakmile je jednou ochutnáte, nebudete chtít nic jiného!

Jak přemoci chutě jednou provždy

Těchto 5 rychlých dobrot vám zaručeně pomůže zahnat všechny chutě na sladké. Chutě jsou však většinou důsledkem nedostatků v našem jídelníčku. Ať už jíme málo, nebo například nedostatek bílkovin a doháníme to sladkým, vyvážený jídelníček dá chutím jednoduše „na frak“.

Abychom vám pomohli udělat správný krok, připravili jsme pro vás speciální akci. Konzultaci se zkušeným výživovým poradcem, včetně měření, analýzy a tipů na zlepšení jídelníčku za pouhých 200 Kč!

Ušetříte tak 400 Kč, které můžete použít na nákup nových, zdravých surovin. Tato nabídka je časově omezená, proto si pospěšte a klikněte sem, než vám vaše místo vyfoukne někdo jiný!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!