Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Biosil Plus: Potravní doplněk pro krásnou pokožku, nehty i vlasy

Chcete-li mít hezkou pěstěnou pokožku i hebké vlasy, je třeba se o ně poctivě starat. A to nejen návštěvou kosmetického salonu nebo kadeřníka, ale také pestrou skladbou stravy a některými potravinovými doplňky, které přispívají k lepší kvalitě pleti. Jedním z vitamínů, jenž takto působí, je i vitamín B7 neboli biotin, po staru označovaný jako vitamín H.

Jak se projevuje nedostatek biotinu?

Deficit biotinu v lidském těle se může projevovat vyrážkou v oblasti obličeje, vypadáváním vlasů, nerovnoměrným rozvrstvením obličejového tuku, ale také mravenčením končetin nebo depresemi. U dětí se mohou navíc ještě vyskytnout neurologické poruchy či opožděný vývoj. 

gigalékárna

Biotin v potravinách

Než se pustíte do potravinových doplňků, můžete zkusit biotin doplnit jídlem. Nejvíce ho obsahují kvasnice, mléko, játra nebo vaječné žloutky. Je-li však člověk vegetariánem či dokonce veganem a tyto potraviny běžně nekonzumuje, musí si biotin opatřit jiným způsobem – hlavně v doplňcích potravy. Ty jsou běžně k dostání v drogeriích nebo lékárnách, a to od různých tuzemských i zahraničních výrobců. 

Doplňky stravy pomohou s deficitem biotinu v těle

Jedním z potravinových doplňků, který účinně působí proti deficitu vitamínu B7 v těle, je také Biosil Plus od české společnosti Naturvita. Vedle biotinu obsahuje dále kyselinu pantothenovou, zinek a oxid křemičitý. Kyselina pantothenová je nutná při metabolismu sacharidů a lipidů. Současně zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů. Přítomnost zinku v lidském organismu pomáhá správnému fungování v době růstu. Jeho nedostatek působí nechtěný úbytek na hmotnosti, zhoršování paměti, pomalé hojení ran. Zinek je také vitamín důležitý hlavně pro muže. Přípravek Biosil je však určený nejen jim, ale také ženám. 

Přípravek Biosil Plus obsahuje 60 tablet, přičemž tato dávka vydrží na dva měsíce. Užívá se jedna tableta denně.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!
Štítky