Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

5 jednoduchých způsobů jak si najít čas na cvičení

„Tak ráda bych začala cvičit, ale jak to mám stihnout, když musím pracovat a ještě se starat o rodinu a domácnost?“. Znáte tuto otázku? Víme, jak se cítíte. Najít si v dnešní uspěchané době čas pro sebe není snadné. Není to však ani nemožné, stačí být efektivní, změnit pár návyků a vysněná postava a dobrá kondice se velmi brzy dostaví!

Cvičení je aktivita, kterou bychom všichni rádi dělali, ale jen málo z nás se do ní skutečně pustí. I přes to, že víme, jak prospěšná je našemu zdraví. A největším problémem je samozřejmě čas. Pojďme se tedy podívat na 5 jednoduchých způsobů jak si najít více času na cvičení.

Staňte se ranním ptáčetem

Čím dříve, budete schopni škrtnout cvičení ze svého seznamu úkolů, tím lépe. Možná nechcete zkrátit dobu spánku, kvůli tomu, abyste si mohli dát do těla, ale to není cílem. Cílem je změnit dobu, kdy jdete spát a kdy vstáváte. Uvidíte, že to není tak těžké a získat třeba 15 minut času na víc, které můžete každý den investovat do cvičení, se vám bohatě vrátí. A to velmi rychle, v podobě lepší nálady, větší produktivity a lepší kondice!

Kombinujte cvičení s dopravou

Často zapomínáme, že je každý den mnoho příležitostí, jak si přirozeně zacvičit. Ať už je to jízda na kole do práce, procházka se psem, nebo výlet s dětmi. Když začnete hledat příležitosti, jak zařadit cvičení do svého rozvrhu, uvidíte, že se jich spousta objeví.

Proto zapomeňte na auto, nebo hromadnou dopravu a dopřejte si procházku, nebo skočte na kolo.

Vypněte televizi

Podle studie investiční společnosti Kleiner Perkins Caufield & Byers se Češi dívají na televizi téměř 13 hodin týdně, tedy skoro 2 hodiny každý den. Pokud televizi omezíme a začneme místo ní chodit do posilovny, problém, s nedostatkem času na cvičení, je vyřešen.

Chápeme však, že omezit sledování televize nemusí být tak snadné. Proto je možné cvičit právě při něm! Doneste si podložku, udělejte si místo a můžete začít. Pokud se nemůžete odtrhnout od příběhu, začněte protažením, které je nenáročné, a cvičení nechte na reklamy. Stejně jsou stále delší a delší.

Vezměte děti s sebou

Nemáte čas na cvičení, protože musíte hlídat děti? Vezměte je s sebou! Rodinný výlet na kolech nebo procházku na dětské hřiště jednoznačně uvítají. A pokud se váš poklad stále vozí v kočárku, nasaďte kolečkové brusle!

Spojte příjemné s užitečným

Chcete trávit více času s partnerem, či kamarádkami? Běžte si společně zacvičit! Existuje celá řada možností, od lekcí pilates ve fitness centru, až po společné výlety. Uvidíte, že společně trávený čas sportem je dobrá věc a ještě se u ní budete skvěle bavit. Pokud máte hodně kamarádů, vyzkoušejte i týmové sporty.

Nyní už víte, jak jednoduše zařadit cvičení do nabitého rozvrhu, ale pohyb je jen jedna část úspěchu. S pevným zdravím a krásnou postavou je spojený také správný jídelníček. Přijďte k nám na konzultaci v akci za 200 Kč, místo obvyklých 600 Kč, a my vám dáme užitečné tipy, které vám pomohou na cestě za vaším cílem!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!