Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Jak zhubnout 5 kilo a ušetřit 4 kila

Řešíte jak zhubnout, nebo jíst zdravě, ale máte pocit, že je to příliš drahé? Víme, jak se cítíte, ceny potravin vzrůstají raketovou rychlostí a výplaty zůstávají stále stejné. Proto jsme pro vás připravili článek, ve které najdete tipy, jak jíst zdravě a přitom ušetřit peníze.

Vyhněte se bílému pečivu

Nejen, že to prospěje vašemu zdraví, jelikož bíla mouka napomáhá vzniku velkého množství chronických onemocnění, infarktu a mrtvice. Ale pomůže to i vaší peněžence. Bílé pečivo chutná nejlépe čerstvé a asi víte, že když si ho dáte druhý den už to „není ono“. Proto raději jdete a koupíte si ho znovu, což je také záměr výrobců. Také neobsahuje vlákninu a má vysoký glykemický index, takže ho musíme sníst velké množství a jsme po něm velmi rychle znovu hladoví.

Spočítejte si, kolik stojí nákup pečiva každý den a vynásobte tuto částku třiceti. Uvidíte kolik peněz utrácíte jen za pečivo každý měsíc. Je to víc, než jste si mysleli? Tak příště raději kupte celozrnný žitný, nebo kváskový chléb, který stojí kolem 50Kč a vydrží vám klidně 5 dní.

Pozor, nenaleťte výrobcům tmavého, vícezrnného, nebo cereálního pečiva. Je to obarvené bíle pečivo. Výrobci to používají jako marketingový tah, aby vypadalo zdravěji. Vždy si přečtěte etiketu, jakou mouku pečivo obsahuje. Pokud obsahuje mouku pšeničnou, jedná se o klasické bílé pečivo.

Nepijte sladké nápoje a džusy

Pít sladké limonády, nebo slazené džusy je drahý koníček a našemu zdraví rozhodně neprospěje, spíše naopak. Limonády a džusy jsou velmi kalorické a obsahují přidané cukry, konzervanty a umělá sladidla.

Levnější a zdravější variantou je čistá voda s citrónem, která dodá našemu tělu velké množství vitamínů a antioxidantů.

Pokud nedokážete vydržet bez slazených nápojů, nahraďte limonády a slazené džusy domácími ovocnými a zeleninovými šťávami. Sice je nutná investice do odšťavňovače, ale z dlouhodobého hlediska se vám mnohonásobně vrátí.

Staňte se milovníky pohybu

Plánujete cestu do města? Klíče a peníze na benzín nechte doma a vyrazte pěšky!

Pohyb je jedním ze základních pilířů při formování postavy. Pálíme při něm kalorie a prospívá našemu zdraví. Pro zdravého člověka by neměl problém ujít 10 000 kroků za den. Odborníci se shodují, že každodenní pohyb po dobu 30 minut pomáhá při prevenci obezity, srdečně-cévních onemocnění a vysokému tlaku.

Jednou z možností pohybu je i vášnivý, intenzivní sex, který podporuje spalování tuků, regeneraci těla, pomáhá uvolnit napětí a zbavuje všedního stresu.

Napište si seznam

Když věnujete 10 minut sepsání věcí, které potřebujete a půjdete do obchodu nakupovat cíleně, ušetříte spoustu peněz. Ať už chcete změnit svůj jídelníček, nebo jen ušetřit za jídlo, psaní nákupu je osvědčená „zbraň“ proti vysokému rozpočtu. Tento tip jsme pro vás vyšperkovali další tipem!

Nechte si sestavit jídelníček

Služby odborníků na výživu využívá stále více lidí. A není se čemu divit. Nejen, že je potřeba se o své tělo dobře starat, správně jíst a udržovat se v kondici. Výživový poradce také ušetří pěkný balík peněz! Sestaví vám jídelníček na míru, podle vašeho denního režimu, stravovacích návyků a cíle, kterého chcete dosáhnout. Když máte jasný plán toho, co budete vařit, budete nakupovat jen suroviny, které potřebujete, čímž výrazně snížíte náklady. Výhodou vyrovnaného jídelníčku také je, že odezní chutě na sladké.

Díky těmto tipům ušetříte více, než „4 kila“ měsíčně, ale my vám také poradíme, jak je ušetřit okamžitě. Podívejte se na tuto stránku, kde si můžete objednat konzultaci se zkušeným výživovým poradcem za cenu 200 Kč místo obvyklých 600 Kč. Ušetříte tak „4 kila“ a získáte cenné rady, které vám pomohou na cestě za změnou vašeho životního stylu.

Tato akce je časově omezená, pospěšte si.

Chci změnu!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!