Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Jaké boty potřebujete pro profi běhání?

Běháte už nějaký ten pátek a moc vás to baví, takže víte, že se vám vyplatí investovat do kvalitní obuvi? Výborně! Pak vás ale bude nejspíš zajímat, o jaké boty by přesně mělo jít. Jaké jsou vhodné pro profi běhání? Které se hodí k vašemu běžeckému stylu? Dá se ve všech běžeckých botách běhat i v zimě?

Otázek je mnoho, odpovědi na ně různé. Jestliže sháníte profesionální běžecké boty pánské či dámské, vyhněte se mainstreamovým značkám a „běžeckým“ botám za tisícovku. Do profi běžecké obuvi mají opravdu daleko. Jsou skvělé pro většinu populace, která za běh považuje pětikilometrový výklus po městském parku. Skuteční běžci potřebují něco jiného.

Rady pro snadnější běhání zahrnují i dobré oblečení a obuv

Co dělat, aby se vám běhalo snadněji? Tipů je celá řada. Některé cílí na psychiku, například je vhodné se neporovnávat s ostatními, mnohem zkušenějšími běžci, ale raději jen sám se sebou. Měřte si svoje výkony pomocí aplikace na chytrých hodinkách a telefonu, sledujte, jak se zlepšujete. Nenadávejte si za nepovedený běh, protože každý běh (ano, i ten pomalý) je lepší než žádný běh!

Další dobrou radou je vhodná strava. Nechoďte běhat hned po jídle, dejte si aspoň 2-3 hodiny pauzu. Pokud máte trochu hlad, ale nechcete se přecpat, aby se vám neběželo špatně, snězte třeba banán, ten vám dodá rychlé cukry a nabudí vás k výkonu.

Konečně jednou z nejčastějších rad je správné oblečení a obuv. Říká se, že na běhání neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení. Pořiďte si nepromokavý oděv a bundu, která neprofoukne. Oblékejte se málo, asi tak, jako by bylo venku o 10 stupňů více. A nezapomeňte si nazout správné boty, třeba běžecké boty Saucony.

Saucony z Ameriky dobývají i Česko

Ještě jste o nich neslyšeli? Saucony nejsou mainstreamové, tuto značku nezná každý, koho potkáte na ulici, ostatně ony ani nejsou určeny pro každého. Jedná se o běžecké boty pro pokročilé běžce. Pochází z Ameriky, jsou velmi pohodlné a hlavně kvalitní. Značka Saucon vyrábí boty pro muže i ženy vhodné do různých terénů, a dokonce i na zimní běhání. Jsou skutečně odolné, sníh ani posypová sůl na silnici jim neuškodí.

Saucony mají celou řadu pokročilých technologií, například:

  • Everun – odolné tlumení vracející spoustu vydané energie.
  • SRC – sloučenina pohlcující náraz při dopadu na patu.
  • Isofiber – lehký systém obepínající, podepírající a držící chodidlo.
  • Flexfilm – odlehčený pevný materiál, díky němuž může být svršek boty bezešvý.

Vyzkoušejte letošní novinku Saucony Endorphin

Novinkou pro sezónu 2020/2021 je model Saucony Endorphin v krásné bílé barvě. Boty jsou k dispozici v dámském i pánském provedení, mají prodyšný svršek a díky tlumení PWRRUNPB dokáží výtečně využívat energii.

Saucony pořídíte online

A kde boty Saucony koupit? Pořídíte je ve specializovaných běžeckých prodejnách, jak kamenných, tak online. Prodává je například specializovaný e-shop Sauconyrun.cz – nejlepší boty na běhání. Tam koupíte kromě nejnovějších Saucony Endorphin i tradiční řady Triumph, Peregrine, Kinvara a další.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!