Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Jihomoravský skvost Hodonín

Jižní Morava patří mezi nejvyhledávanější destinace v České republice, a to především v hlavní letní sezóně, kdy se zde turisté věnují cyklistice, procházkám, koštování vína nebo návštěvám památek. Hodonín patří do stejnojmenného okresu a vryl se do paměti jako rodiště prvního prezidenta, Tomáše Garrigue Masaryka. Výborná poloha dodává lázeňskému městu skvělou dostupnost a to ze všech koutů Česka i přilehlých slovenských hranic. Hodonín slibuje spoustu kulturního i sportovního vyžití a stejně tak pořádaných akcí během celého roku.

Kam se podívat

Za návštěvu rozhodně stojí zdejší zoologická zahrada s mořským světem. Jedinečnou expozici v rámci celého Česka představuje Muzeum naftového dobývání a geologie. Díky pramenům vyvěrajícím v blízkosti centra města zde nechybí též lázně s řadou uvolňujících a relaxačním procedur či jógovým cvičením. Kromě cyklistiky si tady užijete i plavbu lodí po Baťově kanálu. Pro milovníky historie a renesance se pak nabízí návštěva zámečku ze 16. století, jenž byl přebudován do barokní podoby. To je opravdu krátký výčet lákadel Hodonína, věnovat se zde můžete i řadě kulturních aktivit a v neposlední řadě výtečné gastronomii. Pokud vás láká poznání Hodonína, najděte si vhodné ubytování v penzionu, hotelu, soukromí i jako chatu pro skupinu přátel či rodinnou dovolenou. Na webovém portálu Hauzi.cz na vás čeká řada atraktivních tipů na různé varianty ubytování pro dlouhé i krátké pobyty.

To musíte ochutnat

Spojte příjemné ubytování Hodonín se zdejšími specialitami kuchyně. Během dovolené musíte rozhodně ochutnat něco z typicky české kuchyně, například znojemskou pečeni s pořádnou porcí knedlíku či moravského vrabce se zelím. Kromě vynikající kuchyně si dopřejte i tradiční lihoviny. Velké oblibě se těší slivovice a jiné kořalky ze zdejších plodin. A samozřejmě víno – to nechybí ani v Hodoníně.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!