Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Kaštan pomáhá zvyšovat odolnost organismu

Lidské tělo se snadno unaví, ale i onemocní. Naštěstí existují způsoby, jak se s problémy dobře vypořádat a také jim předcházet pomocí vhodných potravin a doplňků stravy.

Léčivé účinky kaštanu

Člověk si už zvykl pravidelně užívat vitamíny, protože se bez nich tělo neobejde. Jírovec maďal je známý jako kaštan a tento opadavý listnatý strom má hned několik léčivých účinků. V léčitelství se hodně používá na masti. Dále tlumí svědivé ekzémy, podporuje vlásečnice, cévy a pomáhá při léčení křečových žil. Účinkuje na hemeroidy, bolestivé klouby a zrychluje hojení modřin a krevních podlitin. Pokud máte zvětšenou prostatu, ulehčí vám vylučování moči. Působí také proti průjmu. K tomu je dobré si připravit domácí odvar z kůry, kdy se potřebuje jedna lžíce kůry na dvě sklenice vody. Následně se pije po malých doušcích. Musíte si však dávat pozor na správný druh kaštanu, protože některé mohou působit jedovatě, když je budete pít tímto způsobem.

Kaštan společně s vitamíny

Je spousta babských rad a léčivých receptů, ale nikdo není tak dokonalý, aby zvládl vše správně připravit. Naštěstí existují doplňky stravy, kde jsou namíchány potřebné ingredience pro konkrétní potíže. Kaštan jírovec plus 60 kapslí Naturvita obsahuje nejen extrakt z kaštanu, ale také vitamín C a bioflavonoidy z citrusových plodů obsahující hesperidin. Vitamín C zde najdete ve formě askorbátu vápenatého, což je neutrální forma se šetrnějším vlivem na žaludeční sliznici. Navíc tento druh se lépe absorbuje tělními buňkami. K dalším přednostem patří přispívání ke tvorbě kolagenu, což podporuje normální fungování kostí, dásní, krevních cév, zubů a chrupavek. Přípravek pomůže potlačit pocit těžkých nohou, protože kaštan se postará o dobrou cirkulaci krve a pozitivně zapůsobí na kapiláry a cévy. Zvýšíte celkovou odolnost organismu během nepříznivých okolních podmínek.

gigalékárna

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!