Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Kustovnice čínská: zdravý zázrak z Himalájí

Kustovnice čínská, neboli goji, které se přezdívá ovoce nesmrtelnosti, nám přináší sílu tradiční čínské medicíny. Díky vysokému obsahu antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin, se kustovnice čínská řadí mezi superpotraviny (angl. superfoods).

Nejznámější oblastí, pro pěstování goji, je provincie Ningxia, která leží na úpatí majestátných Himalájí. Goji zde také patří mezi nejčastěji konzumované potraviny, což má za následek, že se obyvatelé provincie Ningxia dožívají nejvyššího průměrného věku z celé Číny.

Jaký má kustovnice čínská vliv na naše zdraví?

Díky obrovskému množství zdraví prospěšných látek má Goji velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Konkrétně zpomaluje stárnutí, zachovává mladistvou a zdravou pleť a posiluje imunitní systém. Mimo to pomáhá velmi dobře proti novodobému zabijákovi současné populace, kterým jsou civilizační choroby. Konkrétně proti cukrovce prvního i druhého typu, vysokému krevnímu tlaku, stresu, obezitě a také jako prevence proti rakovině.

Proč je dobré Goji užívat?

Kustovnice čínská je nejen skvělá jako prevence, ale dokáže také velmi dobře nahradit nedostatek ovoce a zeleniny v našem jídelníčku, který trápí většinu populace.

Goji obsahuje 3x více vitamínu C než pomeranč, 5x více vápníku než květák a 2x více betakarotenu než syrový špenát.

Mimo to je také známá pro své antioxidační účinky, na 100 gramů obsahuje 59 000 jednotek ORAC, pro srovnání, jablko o stejné hmotnosti má hodnotu ORAC 218.

ORAC je standardizovaný test ministerstva zemědělství Spojených států amerických, určený k měření účinku antioxidantů v potravinách. Antioxidanty pomáhají ničit volné radikály, čímž zpomalují stárnutí a působí jako prevence proti vzniku rakoviny.

Kde se dá Goji koupit?

U nás se nejčastěji prodává ve formě sušených plodů, které jsou jednoznačně skvělé. Pořídíte je v každém obchodě se zdravou výživou a většinou i v supermarketu. Problémem je, že sušením ztrácí každé ovoce většinu vitamínů. Proto doporučujeme přírodní nepasterizovanou šťávu, u které si můžeme být jisti, že do svého těla dostáváme maximální počet živin!

Doporučujeme nepasterizovanou šťávu značky Himalyo, kterou můžete mít díky časově omezené nabídce o 50 Kč levněji! Stačí při registraci zaškrtnout pole „Chci uplatnit partnerský KÓD pro získání slev“ a zadat kód 6322.

Nečekejte, akce končí za pár dní!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!