Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Motivace k hubnutí: 5 osvědčených tipů jak začít a vydržet

Léto se nenávratně blíží a líbit se v plavkách chce většina žen i mužů. Problémem je však motivace k hubnutí. Často se pro něco nadchneme, ale postupem času nadšení odpadne a my se vrátíme zpět ke svým starým návykům. Proto si v tomto článku řekneme, jak se namotivovat ke změně životního stylu a hlavně vydržet!

Stanovte si jasný cíl

Abychom měli dostatek motivace k hubnutí, je nutné si stanovit jasný cíl. Tento cíl by měl být omezený časem. Velmi často si říkáme, kolik kilogramů chceme zhubnout a za jak dlouho, což je sice nutné vědět, ale pro dostatek motivace k hubnutí to nestačí! Abychom vytrvali, je třeba najít ten správný důvod, proč chcete cíle dosáhnout. Shození 20kg je proces k cíli, nikoliv cíl samotný. Cíl může být například to, že si chci znovu obléknout své oblíbené kalhoty.

Nic si nevyčítejte

Znáte nejlepší způsob jak ztratit motivaci k hubnutí? Přesně tak, jsou to výčitky! Chybovat je lidské a každý z nás občas šlápne vedle. Proto se přestaňte obviňovat, když si „dopřejete“ něco, co do zdravého jídelníčku nepatří. Naopak, změňte pohled a zamyslete se nad tím, kolik zdravých jídel denně sníte a jaký je to pokrok.

Pokud si rádi dopřejete něco sladkého, podívejte se na 5 jednoduchých jídel, které zaručeně zaženou chuť na sladké.

Zapojte se do komunity

Ve vašem okolí je jistě velké množství lidí, kteří touží zhubnout, nebo zformovat postavu, stejně jako vy. A motivace k hubnutí lze posílit právě tak, že se s těmito lidmi spojíte. Pokud nikoho nenajdete, můžete hledat i různé skupiny na sociálních sítích. Skvělou cestou jsou stránky, které pravidelně sdílí motivační citáty o hubnutí. Ostatně komunitu budujeme i kolem našeho portálu 5kilo.cz, proto se nezapomeňte přidat na naše Facebookové stránky, kde pravidelně sdílíme nové články a tipy.

Najděte si parťáka

Ano tento tip souvisí s předchozím, ale přeci jen se v něčem liší. Můžete být členem komunity, ale pokud nemáte nikoho, s kým můžete jít na procházku, zacvičit si, nebo na zdravý oběd, může to vaší motivací pěkně zamávat! Proto neváhejte a vyhledejte i někoho ve svém okolí. Ať už dlouhodobou kamarádku, která se také rozhodla změnit svůj životní styl, někoho z vašeho oblíbeného fitness centra, nebo ze skupiny na sociálních sítích.

Nechte si sestavit jídelníček podle nutriční typologie

Určitě už jste slyšeli, že pokud chcete zhubnout, je strava tím nejdůležitějším pilířem. A je to tak, 96% lidí selhává na špatném jídelníčku! Je to proto, že každý z nás je originál a tak k sobě musíme přistupovat i co se jídelníčku týče. Když vám bude sedět jídelníček na míru, vaše motivace k hubnutí výrazně vzroste!

Doporučujeme nechat si sestavit jídelníček podle nutriční typologie od zkušeného nutričního specialisty. Sami uvidíte, že právě individuální přístup je to, co vám pomůže vydržet i v těžkých chvílích. A navíc je právě teď možnost využít akce na vstupní konzultaci za pouhých 200 Kč, místo obvyklých 600 Kč!

Proto neváhejte a objednejte se na vstupní konzultaci, než bude pozdě!

Chci vstupní konzultaci za zvýhodněnou cenu

V tomto článku jsme si řekli o 5 tipech, které vám velmi usnadní cestu za vaší vysněnou postavou. Stačí je aplikovat v praxi. Uvidíte sami, že když budete pozitivně naladění se správně nastaveným cílem a oporou v podobě komunity, parťáka a nutričního specialisty, vaše cesta nebude utrpením, ale zábavou!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!