Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Ovocné smoothie: koktejl, který nakopne i Pepka námořníka

Ze všech stran posloucháme, že máme jíst více ovoce a zeleniny. A není divu, když podle výzkumů Světové zdravotnické organizace jíme o 50% méně ovoce a zeleniny, než je zdrávo. Ale nemějte strach, není třeba se trápit, „ovocný deficit“ 🙂 se dá velmi snadno vymazat, když si na svačinku ukuchtíme pořádné ovocné smoothie. Je to nejen lehce stravitelná vitamínová bomba, ale také opravdu chutná sváča.

Umixujte si vlastní ovocné smoothie

Za termínem smoothie nehledejte žádné složitosti, jedná se o prostý ovocný koktejl. Jednodušeji o ovoce, zeleninu, či kombinaci ovoce a zeleniny, rozmixované s vodou, nebo mlékem. Výhodou smoothie je, že jsou velmi jednoduše stravitelné a, díky velkému množství vlákniny, mají detoxikační účinky. Proto by nikdy neměly chybět v žádném detoxikačním jídelníčku!

Jak začít pohodlně a bez starostí?

Pokud chcete začít se smoothies, doporučujeme ze začátku mixovat jen ovoce. Je sladké a velmi rychle si ho oblíbíte. Můžete vyzkoušet například banán s jahodami a rostlinným mlékem, banán s avokádem, nepraženým kakaem, medem a vodou, nebo jednoduchou kombinaci banánu a lesního ovoce.

Banán je skvělá věc, nejen že nás energeticky vystřelí do vesmíru, ale také smoothie zahustí a osladí. Proto s ním nemusíte šetřit, což platí dvojnásob, pokud jako já milujete sladké.

Komu se zelení tomu se nelení

Nebojte se, neudělali jsme chybu v tradičním českém přísloví, ba naopak. Opravdu platí, že pokud budete pravidelně pít zelená smoothies, rozhodně líní nebudete. Jinými slovy se budete cítit o poznání lépe a mít daleko více energie!

A připravit zelené smoothie není žádná věda. Stačí začít k ovoci postupně přidávat listovou zeleninu, například špenát, nebo ledový salát. S listovou zeleninou opatrně, rozmixovaná má velmi specifickou chuť, na začátek stačí jeden, nebo půl listu ledového salátu rozmixovaného s banánem a hroznovým vínem. Jestliže se vám bude zdát smoothie málo sladké, můžete přidat více vína – hroznového, tekuté nedoporučujeme, obzvlášť po ránu :), nebo lžičku medu.

Pijte ovocné smoothie jako Pepek námořník

Abychom ze smoothie udělali správnou pochoutku pro Pepka námořníka, nebudeme přidávat špenát. Při troše štěstí už ho tam totiž máme a nechceme, aby se Pepek zalekl, protože na čerstvý není zvyklý (vždycky ho dlabal z plechovky, neřád jeden).

Raději do něj přidáme superpotraviny! O superpotravinách jsme se radili s odborníkem v tomto článku. Ovocné smoothie můžeme posunout na vyšší úroveň chia semínky, spirulínou, šťávou z kustovnice čínské, nebo mladým ječmenem. Superpotravin existuje celá řada, proto nemějte strach a testujte, co hrdlo ráčí.

A pokud chcete mít svaly jako Pepek, nebo postavičku jako Xena, stavte se na konzultaci v akci za „dvě kila“, místo obvyklých šesti, poradíme vám jak na to a za ušetřené penízky můžete nakoupit špenátu plný vagón!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!