Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Přírodní léčba má kořeny v minulosti

V dávných dobách se lidé léčili pouze přírodními produkty. Díky tomu měli hluboké povědomí o pozitivních účincích mnoha rostlin a plodů. Proces uzdravování podpořilo žvýkání rozličných kořínků nebo potírání zázračnými mastmi. Znalosti o vhodné době trhání a následného zpracování konkrétní byliny nebo její části hrály velmi podstatnou roli.

Postupné vědecké objevy prohlubovaly informace o lidském těle, fyzických procesech, buňkách a jednotlivých strukturách či jejich reakcích. Způsob léčby se pomalu rozšiřoval o chemicky upravené léky, s nimiž se dnes v praxi běžně setkáme a bez kterých by nebylo mnohých každodenních zázraků.

Prevence i podpora v období nemoci

Alternativní léčba však naštěstí nebyla zcela zapomenuta a stále zůstala aktuální, ačkoli zdaleka ne mezi celou populací, jak tomu bylo kdysi. Dnes jsou lidé rozděleni na dva tábory, které se buď přiklánějí k farmakologické variantě, nebo ji využívají pouze v akutních stavech a dávají přednost přírodním technikám. Čím dál více se uplatňuje také kombinace těchto dvou metod, jež je zavedena na některých klinikách s celostním pohledem na člověka a jeho zdraví.

Přírodní cesty lze využít nejen ve stavech churavění, ale také v prevenci, kde není zapotřebí radikálního působení. V této kategorii produktů nalezneme řadu přípravků v kapalném stavu nebo kapslích s obsahem přírodního výtažku dané rostliny.

Velmi efektivní jsou doplňky stravy a vitamíny působící při běžných nachlazeních nebo stavech nevolnosti, kdy většinou není nutné zatěžovat tělo farmaky s nežádoucími vedlejšími účinky. Zdraví prospěšné jsou také na míru namíchané tinktury, které cíleně působí na psychický stav, ten totiž nezřídka ovlivňuje jedince i po fyzické stránce.

Efektivní kombinace hlohu a jmelí

Posledních několik let výrazně stouplo procento lidí s onemocněním srdce a cév. Mnohé etiologie jsou nejasné a část z nich se přisuzuje genetice, životnímu stylu nebo přemíře stresu. Patříte-li do této početné skupiny, můžete zkusit účinky jmelí, které jsou známé pozitivním vlivem na oběhový a cévní systém. Snaží se regulovat enormně vysoký cholesterol a při pravidelném užívání pocítíte jeho destruktivní vliv na cévy! Podílí se rovněž na přirozeném proudění krve a podporuje správnou srdeční funkci.

hloh a jmelí

Účinek na zdraví lze navýšit, zkombinujete-li jmelí s hlohem! Skloubením těchto dvou látek lze snáze řešit problém dotýkající se kardiologického hlediska. Každé tělo má jiné nároky na kyslík, bez jehož přítomnosti by buňky neplnily správnou funkci. Právě hloh zvyšuje zásobení, rozvod kyslíku a periferní cirkulaci krve.

Informujte se o vhodnosti a účincích

Výhody vyplývající z užívání doplňků obohacených o hloh a jmelí jsou jednoznačné. I tak je samozřejmě důležité se vždy poradit s lékařem o vhodnosti užívání jakýchkoliv doplňků stravy či vitamínů vzhledem k současnému zdravotnímu stavu. Cenné rady získáte i na e-shopu www.lekarna-zdravi.cz, kde si vybrané zboží můžete rovněž jednoduše zakoupit. Investujte do zdraví a prevence správným způsobem a podejte tělu pomocnou ruku v období, kdy se necítíte zrovna nejlépe!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!