Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

Seriál detoxikace organismu: Detoxikační pomocníci

Jaru už začínají růst šediny a astronomické léto se kvapem blíží. Přestože se detoxikace organismu těší největší přízni po zimě, potřebná je celoročně. Právě proto pro vás máme další díl našeho seriálu detoxikace organismu. Pokud nevíte, v čem je detoxikace prospěšná, podívejte se na první díl. Detoxikační jídelníček najdete v dílu číslo dvě.

Rtuť v teploměru stoupá, do měsíce budou dovolené v plném proudu a na koupalištích hlava na hlavě, proto je téma jak zhubnout do plavek, opravdu aktuální. Z toho důvodu bychom vám chtěli představit detoxikační pomocníky, kteří urychlí celý proces „čištění“ vašeho těla, díky kterému můžete shodit nějaké to přebytečné kilo, a hlavně vám hubnutí do plavek výrazně usnadní.

Tímto pomocníčkem nejsou žádné drastické diety, o kterých jste si mohli přečíst v jednom z předchozích článků, ty se detoxikace organismu vůbec netýkají, spíš naše tělo ještě více „zanesou“. Pomocníkem, kterého máme na mysli, jsou superpotraviny.

Co jsou to superpotraviny?

Pojmem superpotraviny, nebo anglicky superfoods, se začaly označovat potraviny, které obsahují neobvykle vysoké množství zdraví prospěšných látek. Pokud jste pojem superpotraviny ještě neslyšeli, určitě už jste se s nimi někdy setkali. Patří mezi ně například známá Aloe Vera, chia semínka, nebo kakaové boby, ze kterých se vyrábí čokoláda.

Pravdou je, že detoxikaci podporuje velké množství superpotravin, my se však podíváme na 3 konkrétní, které jsou nejvhodnější a nejúčinnější.

Které superpotraviny užívat během detoxikace organismu?

Nejúčinnějšími pomocníky při detoxikaci jsou tvz. zelené (super)potraviny, mezi které patří:

Chlorella

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, jejíž název je odvozen od řeckého slova „chloros“ = zelený a latinské přípony „ella“ = malá. Obsahuje velké množství chlorofylu a je jednou z nejznámějších superpotravin.

Známá je především díky svým detoxikačním účinkům, ale také velkému obsahu zdraví prospěšných látek, ať už jde o vitamíny, minerály, antioxidanty, nebo aminokyseliny.

Dávkování Chlorelly je u každého výrobce trochu jiné, pokud zvolíte Energy, doporučujeme 3 tabletky 2x denně.

Mladý ječmen

Ječmen známe jistě všichni, jako hospodářskou plodina. Méně známý, už je mladý ječmen, který patří mezi zelené potraviny a má velmi příznivé účinky na náš organismus, dokonce lepší, než ječmen setý. :o)

Je velmi oblíbený zejména v kombinaci s Chlorellou, tyto dvě superpotraviny působí synergicky a společným užíváním se rapidně zvyšuje jejich účinnost.

Mladý ječmen se sklízí před tím, než vyroste do výšky 25 centimetrů a právě díky tomu se v něm zachová tolik prospěšných látek. Patří mezi ně chlorofyl, vitamíny skupiny B, vitamín C a E, které společně s beta karotenem působí také jako antioxidanty. A celá řada minerálů, například vápník, draslík, železo a hořčík.

Koupit se dá ve formě tablet, nebo prášku a užití je opět vždy trochu rozdílné podle výrobce.

Chlorella a Zelený ječmen jsou opravdu velmi dobrou kombinací a to zejména v průběhu procesu detoxikace organismu. Pokud tedy plánujete vyčistit své tělo od toxinů, můžete tyto dva pomocníky určitě využít. Posledním pomocníkem při detoxikaci je méně známá superpotravina Spirulina.

Spirulina

Spirulina jsou sinice, které se vyskytují převážně v tropických a subtropických jezerech. Ale nemějte strach, tyto sinice vám neublíží, spíše naopak. Spirulina obsahuje velké množství přírodních bílkovin, železo, vitamín B12 a celou řadu dalších zdraví prospěšných látek.

Mimo využití při detoxikaci organismu, jí můžeme nahradit proteinový prášek, má totiž přes 50% bílkovin. Bílkoviny ve Spirulině obsahují všech 8 základních aminokyselin, jedná se tedy o bílkoviny komplexní.

Stejně jako ječmen je k dostání v tabletách i prášku.

Jak pokračovat?

Pokud se chystáte na detoxikaci organismu, chcete zlepšit svůj životní styl, nebo jen udělat něco pro své zdraví, doporučujeme zelené potraviny určitě vyzkoušet. Zejména kombinace Mladého ječmenu a Chlorelly je velmi populární a účinná.

Musíme vás ovšem varovat před velmi specifickou chutí, kterou zelené potraviny mají. Je lepší se zhluboka nadechnout a vypít celou sklenici „na ex“, nebo je například rozmixovat s banánem, což chuti opravdu pomůže a z naší zkušenosti se pak dají vypít bez problémů.

Tak si je užívejte nejen během detoxikace organismu :o)

Na zdraví!

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!