Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zrušení

5 nejhorších jídel, které můžete sníst

Kvalitní potraviny mizí z regálů supermarketů rychlostí blesku. Firmy se soustředí primárně na chuť a zisk, ale obsah je jim lhostejný. Ať už řešíte jak zhubnout, chcete mít více energie, nebo jen zpestřit svůj jídelníček, mezi těmito pokrmy žádný „dietní recept“ nenajdete. Máme pro vás totiž vyhlášení soutěže o 5 nejhoršíh jídel, které můžete sníst!

5. místo

Vepřový guláš s houskovým knedlíkem

I když se jedná o tradiční české jídlo, na kterém si pochutnají nejen správní chlapi, do zdravé kuchyně rozhodně nepatří. Tučné vepřové maso, ani knedlíky z bílé mouky nejsou pro naše tělo žádnou výhrou. Doporučujeme se mu vyhnout, nebo nahradit bílou mouku celozrnnou a vepřové masem hovězím.

4. místo

„Tradiční česká“ pizza

Ve většině pizzerií se správné ingredience na pizzu příliš neřeší. Ani za klasickou italskou pizzou nehledejte žádný dietní recept, nicméně v Čechách jsme to celé dovedli „k dokonalosti“. Tlusté těsto z bílé mouky, rajčatový protlak, mražená zelenina a oblíbený eidam „třicítka“. Proto pizzu z jídelníčku vyřaďte, výrazně omezte, nebo si udělejte domácí zdravější variantu.

3. místo

Hot dog, aneb párek v rohlíku

Mezi jídly, které k nám „imigrovaly“ z ciziny, bychom možná našli horší případy, ale jako inspirace nám jedno bude stačit. Párek v rohlíku, kdy takřka bezmasý párek naservírujeme do rohlíku z bílé mouky a na vrch přidáme kečup, našemu tělu opravdu moc neprospěje. Na svačinu volte raději bílý jogurt s medem, ořechy a ovocem.

2. místo

Smažené kuřecí nugetky s hranolky

A máme tu prvního zástupce ze série smažených jídel. Stříbrnou medaili si toto jídlo nevysloužilo jen proto, že se při smažení uvolňují škodlivé látky, které podporují vznik rakoviny, ale také kvůli velkému obsahu tuku. Ve fastfoodech a velkém množství restaurací se připravují smažená jídla a hranolky ve fritéze, což na zdraví pokrmu rozhodně nepřidá!

1. místo

Smažený sýr, hranolky a tatarka

Vyhlašujeme pořádně křupavého vítěze! Pokrm, kterého se denně prodá stovky, ne-li tisíce kusů, křížem krážem, po celé České republice. Není žádné překvapení, že se oblíbený pokrm vyšplhal až na první příčku. Obalený eidam, bílá mouka, smažení, kupované hranolky a nesmí chybět tatarka! Národ si pochutnává, farmaceutické společnosti si mnou ruce a výživový poradci trhají vlasy. „Smažák“ je opravdu nejnezdravějším hitem v ČR!

Shrnutí soutěže

Ať už chcete zhubnout, nebo zlepšit a obohatit svůj jídelníček, naše finalisty do něj rozhodně nepřidávejte. Pokud bez podobných jídel nedokážete žít, je dobré je minimálně omezit.

Čím dál tím více lidí se zajímá o to co jí a jen slepě nekupuje zboží, na které nás prodejci lákají z reklam. A to je skvělá zpráva. Když nebude nekvalitní potraviny nikdo kupovat, nebude je nikdo vyrábět.

Pokud chcete změnit svůj životní styl, a ještě u toho ušetřit peníze, přečtěte si tento článek.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!